جمع تولید محصولات پتروشیمی، ۳۶ میلیون تُن و صادرات 8 میلیارد دلار - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: عملکرد ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر درمنطقه ماهشهر در تولید محصولات پتروشیمی تا پایان آبان ماه امسال ۱۲ میلیون و ۹۰۸ هزارتن بوده است. همچنین، عملکرد ۱۶ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می‌دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از ۱۶ میلیون و ۴۵۳ هزار تن بوده است.

بر پایه این گزارش، تولید واقعی ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر در مناطق داخلی کشور در مدت زمان مذکور بیش از ۷ میلیون و ۳۳۷ هزار تن بوده است. مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی درآبان ماه امسال ۴.۶ میلیون تن بوده است.

kermanshah Petrochemical

گفتنی است که بالاترین عملکرد تولید تا پایان آبان ماه امسال را مجتمع‌های خوزستان، اهتمام جم، پردیس، مهاباد، لرستان، خراسان، فن آوران، ارومیه، مرجان، فارابی، پلیمر کرمانشاه، فرساشیمی و زاگرس به خود اختصاص داده اند.

عملکرد صادراتی محصولات پتروشیمی

صادارت محصولات پتروشیمی تا پایان آبان ماه به حدود ۱۴ میلیون تن به ارزش ۸.۱ میلیارد دلار رسید.مجتمع‌های پتروشیمی در آبان ماه امسال بیش از ۱ میلیون و ۳۵۱ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۷۶۰ میلیون دلار را صادر کردند.

در منطقه ماهشهر از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه بیش از ۳ میلیون و ۶۸۲ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۲۳۸ میلیون دلار صادر شد. همچنین در منطقه ویژه انرژی پارس نیز بیش از ۷ میلیون و ۳۵۴ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۴ میلیارد و ۱۶۱ میلیون دلار روانه بازار‌های بین المللی شد.

​همچنین در سایر مناطق، بیش از ۲ میلیون و ۹۴۷ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۱ میلیارد و ۷۷۳ میلیون دلار صادر شد.

زاگرس در صدر صادرات محصولات پتروشیمی

بر اساس این گزارش، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با حدود ۱ میلیون و ۷۶۲ هزار تن و از نظر ارزشی نیز با بیش از ۶۹۱ میلیون و ۸۸۹ هزار دلار صادرات در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، از ابتدای سال تا پایان آبان ماه به خود اختصاص داد.

همچنین در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مجتمع پتروشیمی بندرامام بیش از ۱ میلیون و ۱۰۶ هزار تن صادرات به ارزش بیش از ۶۵۷ میلیون دلار را توانست رقم بزند. در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از ۷۵۸ هزار تن محصول را به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون دلار روانه بازار‌های خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false