رشد چشمگیر ظرفیت جهانی تولید محصولات پتروشیمی ظرف 9 سال آتی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۹ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: تازه ترین گزارش موسسه گلوبال دیتا  می گوید: ظرفیت جهانی تولید محصولات پتروشیمی ظرف ۹ سال آتی رشد چشمگیری را شاهد خواهد بود و انتظار می رود از رقم هزار و ۵۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال ۲۰۱۷ به رقم ۲ هزار و ۳۱ میلیون و ۶۰۰ تن در سال ۲۰۲۶ برسد.

بر پایه این گزارش ، نزدیک به هزار و ۱۵۸ مجتمع برنامه ریزی و اعلامی قرار است در بازه زمانی یادشده، عمدتا در آسیا و منطقه خاورمیانه به بهره برداری برسد.

PetroChemical Technology

چین در صدر تولید محصولات پتروشیمی

بر اساس این گزارش، آسیا، خاورمیانه و آمریکای شمالی مهمترین مناطق مشارکت کننده در افزایش ظرفیت یادشده خواهند بود. آسیا ۵۹۴ مجتمع برنامه ریزی و اعلام شده دارد که در این میان سهم چین ۲۵۷ تاسیسات با ظرفیت کلی معادل ۱۱۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تن تا سال ۲۰۲۶ است.

سرمایه اختصاص یافته (capex) برای راه اندازی این مجتمع های پتروشیمی در چین در مجموع حدود ۸۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برآورد می شود. چاینا پتروکمیکال (China Petrochemical)، هنگلی پتروکمیکال (Hengli Petrochemical) و گروه هلدینگ Zhejiang Rongsheng سه شرکت عمده ایجاد کننده ظرفیت های یادشده در این بازه زمانی هستند.

در خاورمیانه، بیشتر افزایش ظرفیت های پیش بینی شده در ایران به بهره برداری می رسد. افزایش ظرفیت برنامه ریزی و اعلام شده ای حدود ۵۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تن که قرار است تا سال ۲۰۲۶ میلادی اجرایی شود. سرمایه اختصاص یافته برای این طرح ها نیز در مجموع ۴۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار برآور می شود.

منبع: نیپنا

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false