عملکرد 6 ماهه مجتمع های پتروشیمی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی؛ ظرفیت اسمی ۵۶ مجتمع پتروشیمی تا پایان امسال حدود ۷۲ میلیون تن است که از میزان حدود ۶۲٫۵ میلیون تن در برنامه تولید واقعی قرار دارد.

petrochemical material

مرور وضعیت تولید محصولات پتروشیمی

عملکرد ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهر تا پایان شهریور ماه امسال ۹ میلیون و هفتصد و پنجاه و شش هزارتن بوده است.

همچنین، عملکرد ۱۶ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از ۱۲ میلیون و دویست و هفتاد و سه هزارتن بوده است.

بر پایه این گزارش، تولید واقعی ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقردرمناطق داخلی کشور درمدت زمان مذکوردر بیش از ۵ میلیون و چهارصد و هفتاد هزار تن بوده است.

مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی درشهریورماه امسال بیش از۴٫۸۴ میلیون تن بوده است.

گفتنی است که بالاترین عملکرد تولید در۶ ماه نخست امسال را مجتمع های پتروشیمی مهر، خوزستان، پردیس،خراسان، پلیمر کرمانشاه، خارک مهاباد، ارومیه،کرمانشاه، شیراز و فن آوران به خود اختصاص دادند.

صادارت محصولات پتروشیمی

صادارت محصولات پتروشیمی تا پایان شهریورماه به رقم ۱۰ میلیون و نهصد و نود و پنج هزار تن به ارزش ۶ میلیارد و سیصد و نود و یک میلیون دلار رسید.

مجتمع های پتروشیمی درشهریور ماه سال ۱۳۹۷ بیش از ۱ میلیون نهصد و بیست و چهارهزار تن محصول به ارزش بیش از حدود۱ میلیارد دلار را صادر کردند.

درمنطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه بیش از۵ میلیون و ششصد و هفتاد و سه هزارتن محصول به ارزش ۳ میلیارد و دویست و بیست و دو میلیون دلارصادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش ۳ میلیون تن محصول به ارزش بیش از ۱ میلیارد و هشتصد و یک میلیون دلارروانه بازارهای بین المللی شد.

همچنین درسایر مناطق، بیش از ۲ میلیون و دویست و شصت و پنج میلیون تن محصول به ارزش ۱ میلیارد و سیصد و شصت و هفت میلیون دلار صادر شد.

بر اساس این گزارش ، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی نوری با حدود ۱ میلیون و سیصد و نوزده هزارتن و ازنظرارزشی نیز همین مجتمع با بیش از ۸۲۶ میلیون دلاردر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال تا پایان شهریوربه خود اختصاص داد.

همچنین درمنطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ، مجتمع پتروشیمی بندرامام با بیش از ۹۸۲ هزارتن صادرات توانست بیش از۵۷۰ میلیون دلار صادرات را رقم بزند.

در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از ۵۵۷ هزار تن محصول را به ارزش بیش از ۲۲۵ میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.

منبع: نیپنا

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false