تولید هیدروژن از پلیمر برای جایگزینی سوخت های فسیلی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

 مرجع پلیمر در بازار ایران: ایالات متحده، چین و ژاپن در حال تلاش برای توسعه روش های جایگزینی هیدروژن با سوخت های فسیلی هستند. تایوان نیز اخیرا” بر اساس دستور مقامات ارشد این کشور، تحقق این هدف به عنوان یک اولویت استراتژیک در این کشور قرار داده است.

محققان دانشگاه ملی تسینگ هوآ (NTHU) تکنولوژی برای تولید هیدروژن را با استفاده از نقاط نور مرئی و نیمه رسانای پلیمری، توسعه داده اند که می تواند هیدروژن را به یک منبع انرژی جایگزین تبدیل کند.

produces hydrogen using polymers

یافته های این استادیار گروه فن آوری شیمیایی NTHU در مجله ACS Catalysis در مقاله ای با عنوان ” Design and Synthesis of Cycloplatinated Polymer Dots as Photocatalysts for Visible-Light-Driven Hydrogen Evolution ” ارائه شده است.

چو گفت، هیدروژن یک سوخت سبز بوده با احتراق  آن فقط آب و گرما تولید می شود و لذت پیدا کردن روش های تولید آن با استفاده از نور خورشید و آب، در زمره پروژه های اصلی وزارت انرژی ایالات متحده است.

وی گفت در بیشتر تکنیک ها از متان (جزء اصلی گاز طبیعی) برای تولید هیدروژن استفاده می شود که خود منجر به انتشار دی اکسید کربن در این فرآیند و کمک به گرم شدن کره زمین، می کند. چانگ چی لی (عضو هیات علمی) گفت که این تکنیک ها همچنین از فلزات گذار به عنوان کاتالیزور برای افزایش بهره وری استفاده می کنند که اغلب عناصر سمی را در این فرایند تولید می کنند.

چانگ گفت که پس از آزمایش تکنیک های مختلف در طی سال گذشته، تیم متوجه شد که نقاط پلیمری نیمه هادی بدون انتشار عناصر سمی، کارایی را افزایش می دهند.

منبع: http://www.taipeitimes.com/News/taiwan/archives/2018/08/05/2003698018

2

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false