عملکرد تولید و صادرات صنعت پتروشیمی در فصل بهار اعلام شد - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۷ آذر - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: تولید مجتمع های پتروشیمی تا پایان خرداد ماه ۹۷ در مجموع به بیش از ۱۳٫۲۶ میلیون تن و ارزش صادرات به بیش از ۳ میلیارد و ۱۵۸ میلیون دلار رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی؛ عملکرد ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهر تا پایان خرداد ماه امسال ۴ میلیون و پانصد و نود و نه هزار تن بوده است.

همچنین، عملکرد ۱۶ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یادشده بیش از ۵ میلیون و هشتصد و شصت و هشت هزار تن بوده است.

بر پایه این گزارش، تولید واقعی ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر در مناطق داخلی کشور در مدت زمان مذکور در بیش از ۲ میلیون و هفتصد و نود و پنج هزار تن بوده است.

مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی درخرداد ماه امسال بیش از۴٫۵۵ میلیون تن بوده است. میزان فروش داخلی صنعت پتروشیمی تا پایان خرداد ماه نیز۴٫۰۸۹٫۲۱ هزار تن به ارزش ۱۲۰٫۶۳۰٫۴۲ میلیارد ریال بوده است.

همچنین فروش بین مجتمعی شرکت ها نیز ۲٫۳۱۹٫۶۶ هزار تن به ارزش ۵۹٫۶۰۰٫۵۵ میلیارد ریال رسید.

گفتنی است که بالاترین عملکرد تولید در خرداد ماه امسال را مجتمع های پتروشیمی خوزستان، اهتمام جم، خراسان، کربن ایران، شیمی بافت، خارک، کرمانشاه، نوری، مروارید و شیراز به خود اختصاص دادند.

میزان صادرات صنعت پتروشیمی

صادارت محصولات پتروشیمی تا پایان خرداد ماه به رقم ۵ میلیون و سیصد و پنجاه و شش هزار تن به ارزش ۳ میلیارد و ۱۵۸ میلیون دلار رسید.

مجتمع های پتروشیمی در سومین ماه سال ۱۳۹۷ بیش از ۱ میلیون هفتصد و سی و هفت هزار تن محصول به ارزش بیش از حدود ۹۶۲ میلیون دلار را صادر کردند.

مطلب پیشنهادی:  هدف گذاری صنعت پتروشیمی ایران برای تبدیل مواد خام به آخرین و گران ترین نوع محصولات

در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تا پایان فصل بهار بیش از ۲ میلیون و هفتصد و پنجاه و نه هزار تن محصول به ارزش ۱ میلیارد و ششصد و سی و شش میلیون دلار صادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش از یک میلیون و پانصد و چهل و شش هزار تن محصول به ارزش بیش از ۸۸۶ میلیون دلار روانه بازارهای بین المللی شد.

همچنین تا پایان خرداد ماه، در سایر مناطق، بیش از ۱ میلیون تن محصول به ارزش ۶۳۶ میلیون دلار صادر شد.

بر اساس این گزارش، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با حدود ۷۳۲ هزار تن و از نظر ارزشی پتروشیمی نوری با بیش از ۴۴۱ میلیون دلار در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تا پایان خرداد به خود اختصاص داد.

همچنین در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مجتمع پتروشیمی بندر امام با بیش از ۵۲۱ هزار تن صادرات توانست بیش از ۲۸۳ میلیون دلار صادرات را رقم بزند.

در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از ۲۷۸ هزار تن محصول را به ارزش بیش از ۱۱۰ میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.

منبع: نیپنا

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false