کاهش قیمت 30 دلار در هر برای پلی‌پروپیلن در بازار ترکیه - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از پتروتحلیل: در ترکیه، در این هفته بازار پلی‌پروپیلن با کاهش قیمت ۳۰ دلار در هر تن شاهد روند نزولی بود. اکثر خریداران ترجیح دادند که با توجه به افت بی‌سابقه ارزش لیر در برابر دلار و بیشترین سقوط یک‌روزه قیمت نفت خام برنت در دو سال اخیر، در اواسط هفته، فعالیتی نداشته باشند.

پلی پروپیلن

,وضعیت بازار پلی‌پروپیلن

بر اساس این گزارش، فروشندگان تحت فشار قیمت‌های پیشنهادی اندک از سوی خریداران مجبور شدند که قیمت‌های محموله‌های وارداتی خود را دوباره کاهش دهند. پلی‌پروپیلن سعودی شاهد افت ۲۰ دلاری بود و قیمت‌های رافیا و فایبر به ترتیب به ۱۲۹۰ تا ۱۳۱۰ دلار در هر تن و ۱۳۱۵ تا ۱۳۲۰ دلار در هر تن (همگی CIF، نقدی) رسیدند.

یکی از خریداران گفت: «پیش‌بینی می‌کنیم که قیمت‌های رافیا به ۱۲۶۰ دلار در هر تن برسند.» قیمت فایبر ایرانی در رقم ۱۳۳۰ تا ۱۳۴۰ دلار در هر تن (CPT/FCA) گزارش شد، و نسبت به هفته گذشته شاهد افت ۱۰ تا ۳۰ دلاری بود. قیمت فایبر عمانی به ۱۳۱۰ دلار در هر تن (CIF) رسید و هیچ معامله‌ای گزارش نشد. در این میان، بسیاری از معامله‌کنندگان گزارش دادند که فایبر اسرائیلی به زیر ۱۴۰۰ دلار در هر تن سقوط کرد.

داده‌های هفتگی شاخص قیمت chemOrbis نشان می‌دهد که پلی‌پروپیلن وارداتی رافیا و فایبر به کمترین میزان خود از آوریل عقب‌نشینی کردند. معامله‌کنندگان بحث داشتند که، فایبر نسبت به رافیا افت واضح‌تری را ثبت کرده است.

در بازار وارداتی، میزان کلی قیمت‌های رافیا با ۵ تا ۲۰ دلار کاهش در رقم ۱۶۴۵ تا ۱۷۱۰ دلار در هر تن (ex-warehouse، نقدی، شامل مالیات بر ارزش‌افزوده) گزارش شدند. معامله‌کنندگان اشاره داشتند: «عرضه فراوان و فعالیت اندک در میان شرایط نامشخص اقتصادی منتج به کاهش قیمت‌های جدیدی از سوی توزیع‌کنندگان شده است. قیمت‌های نزدیک به ۱۷۰۰ دلار در هر تن، نظر هیچ کس را جلب نمی‌کند.»

خریداران تائید کردند که تعدادی از فروشندگانی که قیمت خود را تغییر نداده بودند، اخیراً فروش‌های مناسبی را به ثبت رسانده‌اند و قیمت‌های محموله‌های تحویل فوری و در مسیر در حال کاهش است. چندین معامله‌کننده اظهار داشتند: «ازآنجایی‌که اکثر خریداران بر این باورند که درصورتی‌که قصد خرید داشته باشند می‌توانند با میزان قیمت‌های کمتری قرارداد منعقد کنند، تخفیفات نمی‌توانند تقاضای پلی‌پروپیلن را افزایش دهند.» در این میان یک از فروشندگان گفت: «ازآنجایی‌که خریداران حتی در صورت نیاز خرید نمی‌کنند، ارائه قیمت‌های جدید هیچ تغییری ایجاد نمی‌کند.»

کاهش میزان تولید تبدیل‌کنندگان، تعطیلات آتی عید قربان در کشورهای مسلمان و همچنین تعطیلات ماه اوت در اروپا، و نگرانی‌های اقتصادی در ترکیه، در کوتاه‌مدت جو بازار را کاهشی نگه می‌دارد. در این میان، تعدادی از معامله‌کنندگان بر این باورند که احتمالاً بازار پلی‌پروپیلن ترکیه در بلندمدت زمانی که به برابری ارزشی بازار وارداتی پلی‌پروپیلن چین برسد، بهبود خواهد یافت.

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false