انتظار افت قیمت پایه پلیمرها متاثر از ریزش بازار چین - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ اسفند - ۱۳۹۷  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: در هفته منتهی به ۲۹ ژوئن ۲۰۱۸ قیمت محصولات پلیمری در بازار ترکیه و منطقه GCC  با ثبات بود، اما در مقابل در  بازار چین که بر قیمت های پایه ایران تاثیر گذار است، روندی نزولی داشت.

بر اساس این گزارش، در نتیجه در این هفته پلی اتیلن سنگین فیلم با ۳۵ دلار در هر تن بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد.پس از آن پلی اتیلن سنگین تزریقی با ۲۰ دلار کاهش قرار دارد. همچنین پلی اتیلن سنگین بادی، سبک خطی و فیلم نیز به ترتیب با ۱۷ و ۱۵ دلار کاهش مواجه شدند.

نمودار نزولی

پیشبینی افت قیمت پایه پلیمرها

بدین ترتیب و با توجه به اتفاقات رخ داده در بازارهای جهانی در کنار رشد تقریبا ۵ تومانی دلار دولتی انتظار می رود روند کلی قیمت ها نزولی باشد و در مورد برخی از کالاها که ثبات کامل جهانی داشتند، انتظار می رود قیمت ها اندکی صعودی باشد. بدین ترتیب انتظار می رود بیشترین کاهش قیمت پایه را پلی اتیلن سنگین تزریقی و با ۴۸۲ ریال کاهش تجربه کند و پس از آن پلی اتیلن سنگین فیلم با پتانسیل کاهشی برابر با ۳۹۳ ریال قرار دارد. پلی اتیلن سنگین بادی هم می تواند کاهشی معادل ۱۱۰ ریال را تجربه کند و دو کالای پلی اتیلن سبک خطی و فیلم نیز به نظر می رسد کاهش بسیار اندکی را تجربه کنند و یا ثابت بمانند.

انتظار می رود PVC ها، پلی اتیلن سنگین اکستروژن و لوله و همچنین پلی پروپیلن ها نیز تحت تاثیر نرخ دلار افزایش اندکی را تجربه کنند. البته کالای PVC در بازار های جهانی هم تقریبا ۲ دلار افزایش داشته است.

البته لازم به ذکر است که با تغییر نرخ دلار مبنای محاسبه کلیه پیش بینی های فوق دستخوش تغییر خواهند شد.

منبع: پتروتحلیل

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false