بازار پلیمرها دستخوش تغییرات قیمت - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: بازار پلیمرها هفته گذشته در یک مسیر کاهشی ضعیف حرکت کرد یعنی از اوایل هفته گذشته شاهد افت نسبی قیمت ها در بازار آزاد پلیمرها بودیم ولی پس از آن در اواخر هفته گذشته جرقه هایی از رشد قیمت ها خودنمایی کرد. این در حالی بود که می توان احتمال تغییر فاز قیمتی را مطرح کرد زیرا بازار مدت هاست که عادت کرده از روند پیشین خود تبعیت کند ولی تغییر مسیر را هم در اواسط جریان های قیمتی فراموش نکرده است.

گزارش

این شرایط موجب شده تا بتوان احتمال نوسان های رشد قیمتی را برای ابتدای هفته جاری مطرح کرد ولی این پیش بینی در شرایطی محقق خواهد شد که بازار به سمت خرید جدید و پذیرش قیمت های بالاتر متمایل شود. این مطلب به معنی آن است که تفابل عرضه و تقاضا به سمت برتری تقاضا حرکت کند که چندان هم رخدادی غیرمننتظره ای به نظر نمی رسد.

کاهش محدود و مقطعی حجم معامله پلیمرها

بر اساس این گزارش ، در هفته گذشته شاهد کاهش محدود و مقطعی حجم معامله پلیمرها در بورس کالا بودیم که خود یک داده افزایشی برای بازار آزاد به شمار می رود. از سوی دیگر بازارهای کالایی و حتی سکه و دلار با هجوم نقدینگی روبه رو شده اند و اگر به هر دلیل این جریان در بازار پلیمرها نیز ایفای نقش کند به معنی خودنمایی یک جریان افزایشی جدید خواهد بود.

اهمیت قیمت ارز برای بازار پتروشیمی

این وضعیت کلی را باید به صورت دقیق تری از مسیر بازار دلار مورد ارزیابی قرار داد زیرا قیمت ارز همیشه به عنوان یک سیگنتال روانی و حتی فنی برای بازار پتروشیمی مهم بوده است. حال در شرایطی که رشد قیمت ارز به معنی افزایش جذابیت صادرات به کشورهای منطقه است شاید قیمت های بالای فعلی برای دلار در کشورهای همسایه محرک های جدیدی برای رشد صادرات به این کشورها محسوب شود که به معنی افت عرضه در بازار داخلی و برتری تقاضا بر عرضه ها خواهد بود. این در حالی است که با افزایش قیمت شاید جذابیت صادرات محصولات نهایی به کشورهای منطقه نیز افزایش یابد که این سیگنال هم تقاضا در بازار داخلی را تقویت کرده و هم جذابیت تولید را افزایش می دهد.

منبع: نیپنا

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false