گزارش عملکرد تولید و صادرات صنعت پتروشیمی تا پایان اردیبهشت - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی؛عملکرد ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهر تا پایان اردیبهشت ماه امسال ۲ میلیون و نهصد و هشتاد هزارتن بوده است.

همچنین، عملکرد ۱۶ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از ۳ میلیون و هشتصد و نود و دو هزارتن بوده است.

Report

گزارش تولید ۲۰ مجتمع پتروشیمی

بر پایه این گزارش، تولید واقعی ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقردرمناطق داخلی کشور درمدت زمان مذکوردر بیش از ۱میلیون و هشتصد و چهل و  یک هزار تن بوده است.

مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی دراردیبهشت ماه امسال بیش از۴ میلیون تن بوده است.

میزان فروش داخلی صنعت پتروشیمی تا پایان اردیبهشت ماه نیز۲٫۷۹۹٫۰۷ هزار تن به ارزش ۷۸٫۹۸۱٫۷۶ میلیارد ریال بوده است.

همچنین فروش بین مجتمعی شرکت ها نیز ۱٫۵۸۹٫۳۴ هزارتن به ارزش ۳۹٫۱۶۵٫۲۵ میلیارد ریال رسید.

گفتنی است که بالاترین عملکرد تولید دراردیبهشت ماه امسال را مجتمع های پتروشیمی خوزستان، ،خراسان، غدیر، شیراز، نوری و کرمانشاه به خود اختصاص دادند.

صادرات صنعت پتروشیمی

صادارت محصولات پتروشیمی تا پایان اردیبهشت ماه به رقم ۳ میلیون و ششصد و چهل و شش هزار تن به ارزش ۲ میلیاردو ۲۲۹ میلیون دلار رسید.

مجتمع های پتروشیمی دردومین ماه سال ۱۳۹۷ بیش از ۱ میلیون و ششصد و هفتاد هزار تن محصول به ارزش بیش از ۱ میلیارد وشصت و هشت میلیون دلار را صادر کردند.

درمنطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بیش از ۱ میلیون و هشتصد و نه هزارتن محصول به ارزش ۱ میلیارد و یکصد و دوازده میلیون دلار صادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش از یک میلیون و هشتاد هزار تن محصول به ارزش بیش از ۶۳۰ میلیون دلارروانه بازارهای بین المللی شد.

همچنین تا پایان اردیبهشت ماه، درسایر مناطق، بیش از ۷۵۶ هزارتن محصول به ارزش ۴۸۶٫۶۵ میلیون دلار صادر شد.

بر اساس این گزارش ، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی نوری  با بیش از ۴۲۹هزارتن و ازنظرارزشی با بیش از ۲۸۴ میلیون دلاردر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تا پایان اردیبهشت به خود اختصاص داد.

همچنین درمنطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ، مجتمع پتروشیمی بندرامام با بیش از ۳۷۹ هزار تن صادرات توانست بیش از۲۰۴ میلیون دلار صادرات را رقم بزند.

در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از ۱۸۹هزار تن محصول را به ارزش بیش از ۶۶ میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.

منبع: نیپنا

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false