تولید پروپیلن فرصتی جدید برای تحقق اهداف صنعت پتروشیمی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ اسفند - ۱۳۹۷  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: رییس هیئت مدیره هلدینگ تاپیکو گفت: با ایجاد زیر ساخت های لازم برای تولید پروپیلن فرصتی جدید برای تحقق اهداف صنعت پتروشیمی فراهم می شود و به عنوان عامل اصلی توسعه صنایع میانی، پایین دستی، اشتغال و باعث جذب سرمایه گذاری می شود.

petrochemical-industry

وی ادامه داد: صنعت پتروشیمی محور و ستون توسعه اقتصادی کشور به شمار می رود و با تمام بخشهای صنعت در ارتباط است و باید تمام ارکان اقتصادی کشور از این صنعت ارزشمند و سود آور حمایت کنند.

پیوندی تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر تولید پروپیلن نسبت به تولید اتیلن در کشور کمتر است و بیشتر صنایع پایین دستی پتروشیمی که توسعه‌ آنها را هدف قرار داده‌ایم، نیازمند پروپیلن هستند تولید بیشتر این محصول مورد توجه بیشتری قرار گرفته است .

وی با اشاره به روش های اقتصادی  تولید پروپیلن  در ایران گفت: یکی از این روش ها تولید متانول از گاز طبیعی و پس از آن تبدیل متانول به پروپیلن است که در کشور بیشتر از این روش استفاده می شود.

محدودیت تکنولوژی تبدیل پروپان به پروپیلن

روش دیگر تبدیل پروپان به پروپیلن است، اما این روش تولید در کشور به کندی پیش می رود. این در حالی است که کشورهای دیگر مانند چین با واردات پروپان اقدام به تولید پروپیلن می کنند اما در ایران که در هر فاز پارس جنوبی ۵۰۰ هزار تن پروپان تولید می شود به جای استفاده از این روش و تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر، پروپان تولیدی صادر می شود.

البته مانع اصلی برای تولید پروپیلن از این روش آن است که تکنولوژی به آسانی در اختیار ایران قرار نمی گیرد اما از آنجا که پروپیلن ماده با ارزشی است می توان با رایزنی با شرکت های صاحب تکنولوژی این امکان را برای ایران بوجود آورد زیرا برای اروپایی ها نیز تولید پروپیلن اهمیت دارد.

وی ادامه داد:بنابراین باید تولید پروپیلن از پروپان  بایدمورد توجه باشد. البته لازم است تا وضعیت سرمایه گذاری در این بخش نیز مدنظر قرار گرفته شود.

منبع: نیپنا

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false