رشد معامله در بازار محصولات پلیمری و شیمیایی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: تقویت حجم معاملات محصولات پلیمری و شیمیایی می تواند به سیگنالی مهم برای حمایت از بازار محصولات پتروشیمی منجر شود اگرچه تعطیلات پیش رو می تواند بخشی از تقاضا در این بازار را مستهلک کند.

رشد ۱۳% معاملات پلیمرها

رشد بیش از ۱۳ درصدی حجم معاملات پلیمرها در بورس کالا و ثبت داد و ستد نزدیک به ۷۳ هزار تن که بیشترین حجم معاملات در ۴ هفته اخیر بوده است را می توان مهمترین خبر بازار محصولات پتروشیمی در هفته گذشته به شمار آورد. همین سیگنال به معنی آن است که از این به بعد حجم تزریق کالا از بورس به بازار آزاد افزایش می یاید یعنی امیدواری به عقب نشینی قیمت ها در بستر بازار آزاد جدی تر خواهد شد. البته رشد حجم معاملات را باید مدیون افزایش حجم عرضه های هفتگی دانست که در اوایل و اواخر فعالیت بازار در طول هفته گذشته مشاهده شد.

Increase Chart

این موارد در نهایت موجب شد تا تقاضا نیز در بازار پلیمرها افزایش یابد اگرچه جذابیت خرید در هفته گذشته به کمک فاصله قیمتی بین بورس و بازار را باید دلیل اصلی رشد تقاضا دانست. در طول هفته گذشته نزدیک به ۹۶ درصد از عرضه های پلیمرها در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت که این مطلب هم یک رکورد جانبی در این بازار محسوب می شود.

سیگنال های حمایتی در بازار پلیمرها به همین جا ختم نمی شود بلکه عدم اعلام قیمت های پایه جدید در هفته پیش رو و حتی نیمه تعطیل بودن این هفته نیز موجب خواهد شد تا حجم تقاضای مؤثر در بازار داخلی کاهش یابد بنابراین تقابل عرضه و تقاضا به نفع ثبات قیمت ها نوسان خواهد کرد که در نهایت به نفع بازار خواهد بود.

با توجه به قیمت های بالای بازار داخلی در کنار عقب نشینی برخی از خریداران و البته افزایش حجم معاملات بورس کالا این احتمال وجود دارد که در طول هفته جاری و حتی بازار نیمه تعطیل پیش رو شاهد عقب نشینی قیمت ها باشیم اگرچه این ادعا به تمامی گریدهای پلیمری گسترش پیدا نمی کند.

رشد ۲۱% معاملات شیمیایی ها

رشد بیش از ۲۱ درصدی حجم معامله محصولات شیمیایی در بورس کالا و ثبت رقمی نزدیک به ۳۱ هزار تن که نشان می دهد این بازار باز هم به مسیر افزایش حجم معاملات باز گشته است خبر دیگری است که در بازار محصولات پتروشیمی شایان ذکر بوده و می تواند محرک دیگری برای بازار پلیمرها به شمار رود. این مطلب نشان می دهد که بازار پلیمرها و محصولات شیمیایی هر دو با هم وارد یک فاز رشد معاملاتی شده اند که می تواند به تقویت بنیادین این بازار منجر شود.

منبع: نیپنا

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false