برنامه بریتانیا برای احداث تعدادی مجتمع بازیافت پلاستیک در این کشور - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۹ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران:  شرکت ReNew ELP بریتانیا به تازگی اعلام کرد که در نظر دارد تعدادی مجتمع بازیافت پلاستیک نوین را در سراسر این کشور احداث و اداره کند.

مجتمع های یادشده قرار است از یک فناوری انقلابی برای بازیافت شیمیایی پلاستیک های بدون استفاده (end-of-life plastics) به مواد نفتی و محصولات شیمیایی ارزشمند (valuable oils and chemicals) استفاده کنند.

Plastic Recycle

این شرکت بریتانیایی جوان در تاریخ ۱۸ ماه مه امسال از برنامه خود برای آوردن یک فناوری ارتقاء هیدروترمال (hydrothermal upgrading technology) جدید به بریتانیا خبر داد.

فرایند جدید بازیافت پلاستیک

فرآیند جدید از آب با فشار و دمای بالا برای بازیافت شیمیایی خوراک ورودی شامل پلاستیک های بلا استفاده و تایرهای کهنه به مواد نفتی سینتتیک پایدار (stable synthetic oils) و دیگر محصولات شیمیایی ارزشمند استفاده می کند.

ریچارد دیلی، مدیر اجرایی شرکت ReNew ELP، می گوید: سالانه نزدیک به حدود ۶ درصد از تولید جهانی نفت و گاز برای تولید انواع پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد. اما از ۳۱۱ میلیون تن پلاستیک تولیدی در سال، در حال حاضر تنها پنج درصد بازیافت می شود. این در حالیست که باقی آن در مراکز دفن زباله انباشته می شوند و یا اقیانوس ها و اکوسیستم شکننده جهانی را آلوده می سازند.

بر اساس گفته دیلی، فرآیند تبدیل حرارتی (thermal conversion process) این شرکت از آب به عنوان عامل تغییر (agent of change) بهره می گیرد. این بدین معنی است که مجتمع های مورد نظر می توانند در دمایی پایین تر و با بهره وری بالاتری در مقایسه با روش های پیرولیز یا گازی سازی فعالیت کنند.

این شرکت در مرکز ویلتون (Wilton Centre) در شمال شرق انگلستان واقع است.

منبع: نیپنا

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false