انجام طرح‌ها با ارزیابی سطح بلوغ فناوری، رسالت‌ پژوهشگاه‌ پلیمر است - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن بازدید از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، انجام طرح‌های تحقیقاتی با ارزیابی سطح بلوغ فناوری (TRL) را از جمله رسالت‌های اصلی این پژوهشگاه عنوان کرد.

ساخت پایلوت و نمونه‌سازی

دکتر مسعود برومند در این بازدید با اشاره به اینکه انجام طرح‌ها با ارزیابی سطح بلوغ فناوری (TRL) رسالت پژوهشگاه‌ها است، اظهار کرد: بنا به ظرفیت‌های موجود در پژوهشگاه‌ها ساخت پایلوت و نمونه‌سازی از نقاط قوت این مراکز نسبت به دانشگاه‌ها به شمار می‌آید.

وی افزود: در دانشگاه بالاجبار باید از طریق ارتباط با مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری این امر انجام شود، اما در پژوهشگاه‌ها این امکان درونی وجود دارد. به همین دلیل پژوهشگاه پلیمر می‌تواند دستاوردهای بهتر و مهم‌تری داشته باشد.

دکتر نکومنش، رییس پژوهشگاه پلیمر نیز به بیان تاریخچه‌ای از شکل‌گیری پژوهشگاه پرداخت و گفت: این پژوهشگاه هم اکنون بر اساس یک برنامه‌ریزی عملی و کاربردی اداره می‌شود. راهبردهای اصلی این برنامه توسعه فعالیت‌های فناوری، بین‌المللی، تجاری‌سازی، بهره‌وری و پژوهشی است.

Polymer research

هدف اصلی پژوهشگاه‌ پلیمر

وی با اشاره به اعمال دقیق برنامه استراتژیک پژوهشگاه، گفت: هدف اصلی ما اجرایی شدن برنامه در تمام ارکان پژوهشگاه است. بر همین اساس بودجه بندی پژوهشگاه بر مبنای برنامه و انجام طرح‌ها در قالب کار گروهی و همسو با نیازهای داخلی و trl ها انجام شده است.

دکتر عربی، معاون پژوهشی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران نیزدر خصوص آموزش دانشجویان و حوزه پژوهشی توضیحاتی ارائه کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در این بازدید دکتر محسن شریفی مدیر کل امور پژوهشی وزارت علوم، دکتر نیسی مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری و دکتر نیکبخت مشاور معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، دکتر برومند را همراهی می‌کردند.

منبع: ایسنا

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false