قیمت پایه پلیمر ها برای عرضه در بورس کالا ارزان شد - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۹ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: با در نظر گرفتن قیمت ۴۲۰۰ تومان برای دلار جهت محاسبات قیمت پایه محصولات پتروشیمی،قیمت پایه پلیمر ها برای عرضه در بورس کالا ارزان شد.

نمودار نزولی

گروه پلی اتیلن های سبک و سنگین

بر این اساس، در گروه پلی اتیلن های سبک و سنگین در گرید های مختلف بین ۱۳.۵۲ تا ۱۴.۹۴ درصد کاهش قیمت را نسبت به قیمت های اعلامی هفته گذشته تجربه کردند که در میان آنها بیشترین افت قیمت پایه به صورت مساوی به پلی اتیلن سنگین دورانی و تزریقی با نزول ۱۴.۹۴ درصدی است. پلی اتیلن ترفتالات نساجی نیز با ۱۳.۵۲ درصد کاهش قیمت پایه کمترین نوسان منفی را داراست.

گروه پلی استایرن ها

در گروه پلی استایرن ها نیز قیمت پایه تمامی گریدها با نوسانات قیمتی منفی بین ۱۳.۷۵ تا ۱۲.۷۶ درصد اعلام شده است.

پلی پروپیلن های گرید شیمیایی و نساجی

قیمت پایه پلی پروپیلن های گرید شیمیایی و نساجی نیز به ترتیب با کاهش ۱۳.۹۴ و ۱۳.۹۳ درصد نسبت به قیمت های هفته گذشته همراه شده است.

پی وی سی ها

پی وی سی ها هم همسو با سایر محصولات پلیمری با کاهش قیمت های پایه اعلامی دفتر توسعه صنایع تکمیلی صنعت پتروشیمی همراه شدند؛ بطوریکه نوسان منفی قیمت گریدهای مختلف پی وی سی از ۱۴.۴۲ تا ۱۵.۲۱ درصد نیز رسید.

SBR

قیمت پایه اعلامی برای SBR ها نیز با کاهش بیش از ۱۳.۵ درصدی نسبت به نرخ های اعلامی در تاریخ ۱۹ فروردین ماه جاری مواجه شدند.

گروه شیمیایی ها

براساس اعلام دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی، شاهد روند نزولی در قیمت پایه کلیه محصولات شیمیایی نسبت به قیمت های هفته گذشته هستیم. بطوریکه در رأس محصولات شیمیایی، قیمت پایه دو محصول اوره پریل و متانول ۱۷ درصد کاهش یافت.

پس از این دو محصول، قیمت پایه MEG با ۱۵.۹۵ درصد کاهش اعلام شده است. سودکاستیک، اوره صنعتی گرانوله ونرمال بوتانول هم به ترتیب با کاهش ۱۵.۹، ۱۵.۸۷ و ۱۵.۲۷ درصدی همراه شدند.

استایرن منومر، اسید استیک و نیترات آمونیم کشاورزی نیز همگی بالای ۱۴ درصد کاهش یافتند و قیمت پایه اسید ترفتالیک نیز با افت ۱۳.۳ درصدی رو به رو شد.

این گزارش می افزاید، قیمت پایه اعلامی برای دو محصول آمونیاک مایع و گازی نیز به صورت مساوی ۱۱.۴ درصد افت کرد تا کمترین نوسان منفی به این دو محصول اختصاص یابد.

منبع: پایگاه خبری بورس کالا

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false