قیمت پایه جدید محصولات پلیمری و شیمیایی (29 بهمن 96) - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ تیر - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: قیمت جدید محصولات پلیمری و شیمیایی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی بر اساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام شد.

نرخ و قیمت

دانلود فهرست قیمت های پایه محصولات پلیمری و شیمیایی
قیمت های پایه محصولات پتروشیمی منتهی به امروز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه برای عرضه تا ۶ اسفند ماه بر پایه نرخ ارز ۴۷۶۹۹ ریال اعلام شد
مقایسه قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی در تاریخ ۱۵ بهمن و ۲۹ بهمن ماه نشان می دهد که  روند قیمت همچنان افزایشی است.
گروه پلیمری

بیشترین افزایش در گروه محصولات پلیمری متعلق به پلی اتیلن سنگین اکستروژن با ۹.۴ درصد رشد است، گرید P۱۰۰ به میزان ۵۸۴ تومان و گرید PE۸۰ هم ۵۵۰ تومان نسبت به دو هفته قبل گران شد.

در رتبه بعدی پلی اتیلن سنگین تزریقی و دورانی با ۷ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل قرار دارد. این کالاها به ترتیب ۳۴۷ و ۳۶۲ تومان نسبت به دو هفته قبل گران شدند.

در ادامه پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری با ۶ درصد افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل مواجه شدند، به طوری که حدودا ۳۳۰ تومان نسبت به دو هفته قبل گران شدند.

همچنین استایرن بوتادین رابرهای روشن و تیره و پلی پروپیلن های نساجی و شیمیایی هم روندی افزایشی داشته و حدودا ۵ درصد نسبت به دو هفته قبل گران شدند.

در ادامه پلی اتیلن سبک خطی، پلی اتیلن های ترفتالات گرید نساجی و سوپربرایت و همچنین پلی استایرن معمولی هم با افزایشی در حدود ۴ درصد نسبت به هفته قبل روبه رو شدند. کمترین افزایش قیمت نیز مربوط به پلی استایرن مقاوم با ۱.۸ درصد است، این کالا از رقم ۷ هزار و ۲۷۳ تومان به ۷ هزار و ۴۰۷ تومان رسیده است.

قیمت دلار نیز با ۵.۱ درصد رشد نسبت به هفته قبل به رقم ۴ هزار و ۷۶۹ تومان برای محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی رسید.

گروه شیمیایی

بیشترین افزایش قیمت پایه در گروه محصولات شیمیایی متعلق به کریستال ملامین با ۹.۱ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل است.این کالا از ۶ هزار و ۱۰۱ تومان به ۶ هزار و ۶۵۸ تومان رسیده است.

در رتبه بعدی زایلین مخلوط، اوره پریل و دی اتیل هگزانول با حدودا ۷ درصد رشد قیمت نسبت به دو هفته قبل قرار دارند.در ادامه اورتوزایلین، ایزوبوتانول، نرمال بوتانول و اسیدترفتالیک نیز روندی افزایشی داشته و حدودا ۵ درصد نسبت به دو هفته قبل رشد قیمت داشتند.

همچنین پارازایلین، بنزن، و متانول نیز با رشد قیمت روبه رو شده، به طوری که پارازایلین ۲.۴ درصد، بنزن ۳ درصد و متانول نیز ۲.۵ درصد نسبت به دو هفته قبل گران شدند.در همین حال برخی از محصولات در گروه گازها روندی نزولی را در هفته جاری طی کردند، به طوری که بیشترین افت قیمت متعلق به پنتان پلاس با ۴.۳ درصد افت است.

همچنین گاز پروپان، بوتان، گاز مایع صنعتی و برش سه کربنه نیز روندی کاهشی را نسبت به دو هفته گذشته طی کردند.

قیمت دلار در محاسبه نرخ پایه محصولات پتروشیمی با ۵.۱ درصد رشد در محدوده ۴ هزار و ۷۶۹ تومان قرار داشت.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی بورس کالا

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false