ارزش بازار پلیمرهای مورد استفاده در کاربردهای پزشکی تا سال 2020 به 17 میلیارد دلار خواهد رسید - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش مرجع پلیمر دربازارایران(پلیم پارت) به نقل از پایگاه خبررسانی Hexa Reports Inc، تقاضای بسپارهای پزشکی در سال ۲۰۱۳ در حدود ۴۹۰۱٫۱ کیلوتن بود، که بر اساس پیش‌بینی‌های صورت پذیرفته این مقدار تا سال ۲۰۲۰ با رشد ۵٫۶ درصدی به ۷۱۴۹٫۸ کیلوتن خواهد رسید.پلیمرپزشکی

افزایش جایگزینی مواد سنتی مورد استفاده در ابزارآلات پزشکی چون شیشه و فلز با بسپارهایی نظیر PVC و PP از یک سو و افزایش تقاضای ابزارآلات پزشکی در بازار آسیا از سوی دیگر از عوامل اصلی پیشرفت این بازار در شش سال آینده خواهند بود. همچنین، به دلیل افزایش نسل پیر در جوامع، نیاز به بسپارهای مناسب برای جراحی کم خطر افزایش خواهد یافت.

از جهت کاربرد، دستگاه‌ها و ابزارآلات پزشکی با مصرف بیش از ۲۰۰۰ کیلوتن بسپار پزشکی در سال ۲۰۱۳ به بزرگترین بخش در این بازار مبدل شده‌اند. به دلیل هزینه‌های پایین‌تر و احداث مراکز پیشرفته در کشورهایی نظیر هند، چین، مالزی و سنگاپور افراد زیادی از سراسر دنیا به این کشورها جهت انجام مداوای پزشکی جذب خواهند شد؛ این امر به نوبه خود منجر به توسعه بازار بسپارهای پزشکی می‌گردد.

بسپارهای بکار رفته در بسته‌بندی مواد و ابزارآلات پزشکی نیز حجم وسیعی از این بازار، ۲۲۷۱٫۳ کیلوتن، را در سال ۲۰۱۳ به خود اختصاص داده‌اند.

رزین‌ها و الیاف نظیر PVC، PP، PU و PS با اختصاص ۴٫۴۲۵۴ کیلوتن در سال ۲۰۱۳ بزرگترین بخش محصولات مورد استفاده در این بازار در نظر گرفته شده‌اند. بازار منطقه آمریکای شمالی با برخورداری از ۴٫۱۸ میلیارد دلار از کل بازار بسپارهای پزشکی، بزرگترین بازار در سال ۲۰۱۳ شناخته شده است. دلیل این امر به وجود امکانات پزشکی پیشرفته در این منطقه نسبت داده شده است.

شرکت‌های پیشتاز در این بازار عبارتند از:

BASF S.E, Bayer Material Science AG, Celanese Corporation, DSM N.V, E.I. DuPont de Numeros Company, Eastman Chemical, Evonik Industries AG, Exxon Mobil Corporation, Dow Chemical Company, Huizhou Foryou Medical Device Co Ltd, Kraton Performance Polymers Inc

منبع: Hexa Reports Inc
0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false