افزایش 35 دلاری مجدد اتیلن و کاهش 85 دلاری پروپیلن - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از اینپیا : معاملات کم فروغ پلیمر در بازارهای جنوب آسیا
البته با توجه به روند صعودی اتیلن در سه هفته گذشته می توان با ثابت فرض کردن شرایط دیگر پیش بینی کرد که در آینده قیمت مواد ساخته شده از آن نیزی سیری صعودی خود را ادامه دهند. ضمنا باید به سایر متغیرهای تاثیر گذار بر قیمت مثل حجم عرضه و تقاضا هم باید توجه کرد.

در این بین در هفته تنها کالایی که کاهش نرخ را تجربه کرد محصول استایرن معمولی و به میزان ۱۶ دلار بود، بیشترین افزایش هم مربوط به پلی اتیلن سبک فیلم  و با ۴٫۶ درصد افزایش و معادل ۵۵ دلار است. در هفته جاری بیشتر کالاها با افزایش نرخ محدود مواجه شدند ولی بازار مواد اولیه آن ها تا حدودی سردرگم بود که در جدول زیر تغییرات آن ارائه شده است.

وضعیت مواد اولیه تولید پلیمرها (الفین)

جدول پلیمر

قیمت اتیلن با افزایشی۲٫۲ درصدی و معادل ۲۰ دلار به قیمت ۹۲۰ دلار رسید تا از کف قیمتی خود فاصله زیادی بگیرد و فعلان بازار تا حدودی نسبت به روند آتی بازار اعتماد پیدا کنند. قیمت این کالا در مجموع دو هفته گذشته ۳۰ دلار افزایش یافته است، که معادل ۴ درصد بوده و فعالان بازار را نسبت به آینده بازار امیدوار کرده است.

از طرفی افت قیمت پروپیلن هم در هفته جاری متوقف شد و این محصول نسبت به هفته قبل ۲۵ دلار افزایش را نیز تجربه کرد تا بار دیگر به محدوده قیمتی بالای ۵۰۰ دلار برسد. استایرن منومر نیز با ۱۰ دلار افزایش قیمت مواجه شد و در مجموع دو هفته افزایشی معادل ۶ دلار را تجربه کرد.

قیمت اتیلن گلایکول که در تولید PET به کار می رود در هفته جاری با کاهشی ۳۸ دلاری مواجه شده و با قیمت ۶۵۸ دلار به ازای هر تن معامله شد و اگر در مجموع محاسبه کنیم ۳ دلار افزایش را نسبت به ۲ اکتبر نشان می دهد

جدول پلیمر

منبع: اینپیا

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false