قیمت پایه جدید محصولات پلیمری و شیمیایی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: قیمت جدید محصولات پلیمری و شیمیایی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی بر اساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام شد.

نرخ و قیمت

دانلود فهرست قیمت های پایه محصولات پلیمری و شیمیایی
قیمت های پایه محصولات پتروشیمی منتهی به امروز یکشنبه ۸ بهمن ماه برای عرضه تا ۱۶ بهمن ماه بر پایه نرخ ارز ۴۳۹۱۰ ریال اعلام شد
مقایسه قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی در تاریخ ۱ بهمن و ۸ بهمن ماه نشان می دهد که  روند قیمت همچنان افزایشی است.
گروه پلیمری

 افزایش قیمت دلار و نرخ های جهانی سبب ادامه افزایش نرخ های محصولات پلیمری شده است، به طوری که بیشترین افزایش قیمت پایه متعلق به پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی با ۶.۱ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته است.

در رتبه بعدی پلی استایرن های معمولی و مقاوم با ۵.۵ و ۵.۴ درصد رشد نسبت به هفته قبل قرار دارند، این کالاها به ترتیب ۳۵۱ و ۳۵۶ تومان نسبت به هفته قبل گران شدند. در ادامه پی وی سی ها با ۴.۴ درصد رشد نسبت به هفته قبل قرار دارند، همچنین پلی اتیلن سنگین اکستروژن هم ۴.۱ درصد نسبت به هفته گذشته رشد قیمت داشت.

در ادامه در گروه محصولات پلیمری، پلی اتیلن های سنگین فیلم و پلی اتیلن های سبک فیلم و خطی نیز روندی افزایشی داشته و حدودا ۲ تا ۲.۷ درصد نسبت به هفته قبل گران شدند.پلی پروپیلن های شیمیایی و نساجی، همچنین پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری نیز روندی افزایشی داشته و حدودا ۲.۶ درصد نسبت به هفته قبل گران شدند.

قیمت دلار نیز در محاسبه نرخ پایه محصولات پلیمری نسبت به هفته قبل ۳.۱ درصد افزایش داشت و به رقم ۴ هزار و ۵۲۸ تومان رسید.

گروه شیمیایی

بیشترین افزایش قیمت درگروه محصولات شیمیایی متعلق به ایزوبوتانول با ۵.۳ درصد افزایش است، این کالا ۱۷۰ تومان نسبت به هفته قبل گران شده است.

همچنین در رتبه بعدی استایرن مونومر با ۵.۱ درصد افزایش نسبت به هفته قبل قرار دارد، همچنین متانول، بنزن و آروماتیک سنگین نیز حدودا ۳ درصد نسبت به هفته قبل افزایش قیمت داشتند.

در ادامه پارازایلین، زایلین مخلوط، کریستال ملامین و اوره نیز روندی افزایشی داشتند. منواتیلن گلایکول، ایزوبوتانول، اسیداستیک نیز نسبت به هفته قبل گران شدند.

در همین حال دی اتیلن گلایکول روندی منفی داشت و با افت قیمت نسبت به هفته قبل روبه رو شد، این کالا ۰.۵ درصد نسبت به هفته قبل ارزان شد، این کالا از رقم ۳ هزار و ۳۵۸ تومان به ۳ هزار و ۳۴۱ تومان رسید.

در محاسبه قیمت پایه محصولات شیمیایی دلار نیز با ۳.۱ درصد افزایش نسبت به هفته قبل به رقم ۴ هزار و ۵۲۸ تومان رسید.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی بورس کالا

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false