شناسایی بوی پلاستیک‌های بازیافتی - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳۰ آبان - ۱۳۹۷  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: بازیافت پلاستیک نقش مهمی در تولید پایدار دارد. با این وجود، همچنان در استفاده از پلاستیک های بازیافتی، نه تنها به دلیل خواص و پردازش این مواد، بلکه به سبب بوی آن ها موانعی قرار دارد. محقق جوان در دانشگاه FAU در حال مطالعه بر روی علت ایجاد بوی پلاستیک بازیافتی می‌باشد.

Plastic Trash

هر سال چندین تن ضایعات پلاستیکی از جمله بسته بندی در آلمان تولید می شود. حدود ۵۰ درصد از این ضایعات سوزانده می‌شوند. بازیافت و استفاده مجدد از این ضایعات می تواند محیط زیست و منابع فسیلی را در دراز مدت حفظ کند. با این حال، به دلیل آلودگی‌های نامطلوب، پلاستیک بازیافتی هنوز به اندازه کافی در تولید استفاده نمی شود.

مؤسسه Fraunhofer برای مهندسی فرایند و بسته بندی ( IVV ) در حال توسعه و افزایش فرایندهای بازیافت برای پسماندهای پلاستیکی پس از مصرف است.  پژوهشگر Miriam Strangl در حال مطالعه درباره بوی پلاستیک ضایعاتی و محصولات بازیافتی است تا در طرح مشترکی با بخش تجزیه و تحلیل حسی و بهبود فرایند بازیافت پلیمر در مؤسسه Fraunhofer دلیل بو ناخوشایند این مواد را بیابد. Strangl نمونه ها را با استفاده از رویکرد الفاکتومتریک و تحلیلی با ارزیابی کیفیت و شدت بو شناسایی می کند. پس از این، او مواد بودار را یافته و آن‌ها را تشخیص می‌دهد.

مواد مختلف موجود در ضایعات بسته بندی پلاستیکی بوی مختلفی دارند. که شامل مولکول های دارای بوی کپک زدگی، پنیری یا اسیدی هستند. دانشمندان توانسته اند، بعضی از این آلایند‌ه‌های شدید را در پلاستیک ها برای اولین بار تفکیک کنند. نتایج نشان داد، به جز محتویات قبلی پلاستیک ها مانند مواد غذایی یا تمیزکننده ها، فرایندهای دیگری نیز ممکن است موجب ایجاد بوی ناخوشایند شوند. افزون بر فساد میکروبیولوژی، این موضوع شامل پلاستیک‌های کهنه یا تجزیه بقایای فرایند تولید مانند حلال‌ها هم می شود. نتایج این پژوهش می تواند به دانشمندان در مسیر توسعه راهبردهای کاهش بوی پلاستیک های بازیافتی کمک کند.

دانلود کامل مقاله شناسایی بوی پلاستیک‌های بازیافتی:

Characterization of odorous contaminants in post-consumer plastic packaging waste using multidimensional gas chromatographic separation coupled with olfactometric resolution

1

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false