فناوری جدید جهت تولید بطری های شیر - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: شرکت Netstal موفق به تولید پریفرم‌های سد کننده دو لایه برای تولید بطری ‌های شیر شده است که در نمایشگاه Drinktec 2017 رونمایی گردید. شیر و نوشیدنی‌هایی با طول عمر طولانی‌ می‌توانند به صورت کاملا ایمن و اقتصادی بسته بندی شوند.

Milk Bottle

فناوری بطری های شیر

برای تولید بطری‌های نیم لیتری شیر از فناوری Prelactia و خط تولید PET-LINE 2400-4000/1000 استفاده می‌گردد. یک واحد اضافی تزریق سری ۱۰۰۰ در موقعیتی به نام L در واحد تزریق اصلی قرار گرفته است. در مرحله اول فرآیند قالب گیری، یک لایه‌ی خاکستری رنگ با ضخامت یک میلی متر با سدکنندگی نور در داخل حفره‌ی ۳۲+۳۲ تزریق می‌شود. این لایه سپس با لایه‌ی سفید رنگی با ضخامت ۴/۱ میلی متر پوشش دهی می‌شود. کل مدت زمان این فرآیند ۹ ثانیه طول خواهد کشید.

ساختار دو لایه از پریفرم های سد کننده، مزایای اقتصادی بسیار زیادی را نسبت به سایر فرآیندها ارائه می‌دهد. برای تولید بطری های سفید خالص شیر، رنگدانه  سفید دی اکسید تیتانیوم به پلیمر اضافه می‌شود. این افزودنی خواص سدگری مناسبی را در برابر نور UV ارائه می‌دهد و زمانی می‌تواند حداکثر بهره وری را داشته باشد که حداقل ۱۵ درصد وزنی کل پریفرم مورد استفاده قرار گیرد. اما زمانی که از فناوری Prelactia استفاده می‌شود مصرف این افزودنی تنها در لایه‌ی خارجی می‌تواند میزان مصرف آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و حدود ۱۰۰ درصد نور مرئی قابلیت ورود به داخل بسته بندی را نداشته و به این ترتیب طول عمر مواد بسته بندی شده می‌تواند تا شش ماه افزایش یابد. از آنجایی که هر دو لایه از PET ساخته می‌شود، پس از مصرف می‌تواند در چرخه‌ی بازیافت قرار گیرد.

منبع: plasticsnews

1

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false