قیمت پایه جدید محصولات پلیمری و شیمیایی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: قیمت جدید محصولات پلیمری و شیمیایی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی بر اساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام شد.

نرخ و قیمت

دانلود فهرست قیمت های پایه محصولات پلیمری و شیمیایی
مرور تغییرات در گروه پلیمری

بیشترین افت قیمت درگروه محصولات پلیمری متعلق به پلی استایرن معمولی ۱۵۴۰ با ۳.۲ درصد افت نسبت به هفته قبل است، این کالا از رقم ۶ هزار و ۱۱۰ تومان به ۵ هزار و ۹۱۴ تومان رسیده است.در رتبه دوم بیشترین افت قیمت ها نیز  استایرن بوتادین رابرهای روشن و تیره با ۲.۸ و ۲.۹ درصد کاهش نسبت به هفته قبل قرار دارد.

همچنین پلی استایرن مقاوم نیز با ۰.۴ درصد افت نسبت به هفته قبل مواجه شد و به رقم ۶ هزار و ۲۵۷ تومان رسید.در رتبه بعدی هم پلی اتیلن سبک فیلم با ۰.۹ درصد افت قراردارد این کالا از رقم ۴ هزارو ۷۶۴ تومان به ۴ هزارو ۷۱۷ تومان رسیده است.

همچنین در ادامه پلی اتیلن سنگین اکستروژن PE۱۰۰  با ۰.۵ درصد افت نسبت به هفته قبل قرار دارد، پلی اتیلن سنگین بادی و تزریقی، پلی پروپیلن های نساجی و Sb نیز روندی کاهشی داشته و نسبت به هفته قبل ۰.۴ درصد ارزان شدند.در ادامه پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری نیز ۰.۰۱ درصد نسبت به هفته قبل افت قیمت داشتند.

در همین حال تعداد محدودی از محصولات پلیمری روندی افزایشی را نسبت به هفته قبل طی کردند که درصدر آنها پی وی سی ها با ۱.۵ درصد رشد قیمت قرار دارند، این کالاها متاثر از رشد قیمت در بازارهای جهانی روندی افزایشی داشتند.به طوری که گریدهای متفاوت پی وی سی از ۵۷ تا ۶۰ تومان نسبت به هفته قبل گران شدند.

همچنین اکریلوبوتادین استایرن نیز با ۱.۲ درصد رشد قیمت نسبت به هفته قبل به رقم ۸ هزار و ۹۸۹ تومان رسید.

همچنین پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی نیز ۱.۳ درصد نسبت به هفته قبل رشد قیمت داشتند، به طوری که پلی اتیلن سنگین تزریقی ۵۴ تومان و پلی اتیلن سنگین دورانی نیز ۵۷ تومان نسبت به هفته قبل گران شدند.

در همین حال قیمت دلار نیز با افت ۰.۵ درصدی به ۴ هزارو ۱۷۲ تومان رسید.

مرور تغییرات در گروه شیمیایی

بیشترین افت قیمت در گروه محصولات شیمیایی متعلق به استایرن منومر با ۴.۲ درصد افت نسبت به هفته قبل است. این کالا ازرقم ۵ هزار و ۱۴۱ تومان به ۴ هزار و ۹۲۱ تومان رسیده است.همچنین در رتبه بعدی بنزن با ۲.۷ درصد افت قیمت نسبت به هفته قبل به رقم ۳ هزار و ۶۸۸ تومان رسیده است.

در ادامه آروماتیک سنگین و سودمایع نیز روندی نزولی داشتند، به طوری که آروماتیک سنگین با ۱.۸ درصد افت و سودمایع هم ۱.۵ درصد نسبت به هفته قبل ارزان شد.همچنین در ادامه تولوئن دی ایزوسیانات نیز با ۱.۶ درصد افت نسبت به هفته قبل روبه رو شد و به رقم ۱۴ هزار و ۶۹۸ تومان رسید.

در ادامه دی اتیلن گلایکول، دی اتیل هگزانول، ایزوبوتانول و نرمال بوتانول نیز با ۰.۴ درصد افت نسبت به هفته قبل روبه رو شد.در همین حال اورتوزایلین و زایلین مخلوط نیز به ترتیب با ۰.۴ و ۰.۲ درصد افت قیمت نسبت به هفته قبل روبه رو شدند.

از سوی دیگر تعداد محدودی از کالاها نیز نسبت به هفته قبل روندی صعودی داشتند که در صدر آنها متانول با ۲.۸ درصد افزایش قرار دارد، در رتبه دوم اسیداستیک هم با ۱.۱ درصد رشد قیمت به رقم ۲ هزار و ۵۷۶ تومان رسید.پارزایلین هم روندی افزایشی نسبت به هفته گذشته ثبت کرد و از رقم ۳ هزارو ۳۹۳ تومان به ۳ هزار و ۴۱۲ تومان رسید.

قیمت دلار نیز با افت ۰.۵ درصدی برای محاسبه نرخ پایه محصولات پتروشیمی به رقم ۴ هزار و ۱۷۲تومان رسید.

منبع: پایگاه خبری  بورس کالای ایران

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false