قیمت پایه جدید محصولات پلیمری و شیمیایی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: قیمت جدید محصولات پلیمری و شیمیایی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی بر اساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام شد.

نرخ و قیمت

دانلود فهرست قیمت های پایه محصولات پلیمری و شیمیایی
مرور تغییرات در گروه پلیمری

یشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به پی وی سی ها با ۲.۱ درصد رشد نسبت به هفته قبل است.در رتبه دوم هم پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری با ۱.۹ درصد رشد قرار دارند، این کالاها از ۸۳ تا ۹۰ تومان نسبت به هفته قبل افزایش قیمت داشتند.

در ادامه اکریلوبوتادین استایرن هم ۱.۳ درصد نسبت به هفته قبل رشد قیمت داشت، این کالا از ۸ هزار و ۷۶۶ تومان به ۸ هزار و ۸۸۲ تومان رسیده است.

در گروه پلی اتیلن ها، پلی اتیلن سنگین فیلم و پلی اتیلن سنگین اکستروژن pe۱۰۰ به ترتیب ۱.۱ و ۱ درصد با رشد قیمت نسبت به هفته قبل روبه رو شدند.این کالاها به ترتیب به رقم ۴ هزار و ۶۸۵ و ۵ هزار و ۴۵۶ تومان رسیدند.همچنین پلی اتیلن سنگین بادی نیز با ۱.۴ درصد رشد نسبت به هفته قبل به ۴ هزار و ۶۲۰ تومان رسید.

پلی پروپیلن های شیمیایی و نساجی نیز با ۰.۶ درصد افزایش نسبت به هفته قبل روبه رو شدند، در ادامه پلی استایرن های معمولی، مقاوم و استایرن بوتادین رابرهای روشن و تیره نیز نسبت به هفته قبل روندی صعودی داشتند.

کمترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری نسبت به هفته قبل متعلق به پلی اتیلن سبک فیلم با ۰.۲ درصد است، این کالا به رقم ۴ هزار و ۷۶۴تومان در هفته جاری رسید.

مرور تغییرات در گروه شیمیایی

بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات شیمیایی متعلق به متانول با ۵.۱ درصد رشد است، در ادامه کریستال ملامین با ۴.۷ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته قبل در رتبه دوم قرار دارد، این کالا به رقم ۵ هزار و ۶۹۵ تومان است.

در رتبه بعدی اسیداستیک با ۳.۶ درصد رشد نسبت به هفته قبل قراردارد، این کالا از رقم ۲ هزار و ۴۵۸ تومان به ۲ هزار و ۵۴۷ تومان رسید.

همچنین اوره صنعتی و نرمال بوتانول و اسید ترفتالیک هم روندی افزایشی داشتند، در ادامه اوره پریل، آروماتیک سنگین و در گروه گازها، برش سنگین سی اف او نیز نسبت به هفته قبل با رشد قیمت روبه رو شدند.

در ادامه دی اتیل هگزانول، ایزوبوتانول، بنزن، زایلین مخلوط و پارازایلین و اورتوزایلین نیز روندی افزایشی داشتند.

در همین حال برخی از محصولات نسبت به هفته قبل با افت قیمت روبه رو شدند، که در صدر آنها سودمایع با ۵ درصد افت قرار دارد، این کالا از رقم یک هزار و ۲۵۸ به یک هزار و ۱۹۴ تومان رسیده است، در ادامه دی اتیلن گلایکول در رتبه بعدی قرار دارد، این کالا ۱.۶ درصد نسبت به هفته قبل افت قیمت داشت و به رقم ۳ هزار و ۱۹۶ تومان رسید.

همچنین منواتیلن گلایکول نیز ۰.۴ درصد نسبت به هفته قبل کاهش نرخ داشت، این کالا از رقم ۳ هزار و ۴۷۷ تومان به ۳ هزار و ۴۶۲ تومان رسیده است.

در محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی، نرخ دلار ۰.۷ درصد رشد داشته و به رقم یک هزار و ۱۹۴ تومان رسیده است.

منبع: پایگاه خبری  بورس کالای ایران

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false