پایان نامه: سنتز و بررسي خواص نانوكامپوزيت هاي جديد بر پايه پلي آميد آروماتيك-آليفاتيك - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email
سنتز و بررسی خواص نانوکامپوزیت های جدید بر پایه پلی آمید آروماتیک-آلیفاتیک حاوی اتصالات فنیل سولفون و گرافن اکسید اصلاح شده با رزین ملامین-فرمالدهید

اساتید راهنما: خلیل فقیهی، میثم شعبانیان

دانشجوی کارشناسی ارشد: فاطمه مانی

دانشگاه اراک

در این طرح، نانوکامپوزیت‌های گرما مقاوم پلی آمید جدید شامل دو نوع مختلف از نانوذرات گرافنی به طور موفقیت آمیزی با استفاده از روش محلول تهیه شدند. در قسمت اول، ابتدا پلی آمید نیمه آروماتیک دارای اتصالات سولفون به وسیله دی اسید آلیفاتیک (۱۰،۱ –دی کربوکسیلیک اسید) و دی آمین آروماتیک ( ۳،۳ –دی آمین دی فنیل سولفون) در مجاورت DMF/Py/TPP با روش پلیمرشدن مستقیم تهیه شد و ساختار و خواص آن با کمک طیف سنجی FTIR ، رزونانس مغناطیسی هسته (HNMR)، گرانروی درونی و آزمون انحلال پذیری بررسی شد.

در قسمت دوم، با سنتز گرافن اکسید از گرافیت طبیعی به روش هامر و اصلاح آن با رزین ملامین فرمالدهید، نانوکامپوزیت های پلی آمید تقویت شده با درصدهای مختلف از گرافن اکسید (PG) و گرافن اکسید اصلاح شده (PGM) تهیه شدند. ساختار و شکل شناسی نانوکامپوزیت های پلی آمیدی با کمک FTIR، XRD و میکروسکوپ الکترونی پویشی گسیل میدانی ( FE-SEM) بررسی شدند. خواص گرمایی و مکانیکی نانوکامپوزیت‌ها به ترتیب با تجزیه گرماوزن سنجی (TGA) و آزمون مکانیکی کشش، بررسی و با خواص پلی آمید اولیه مقایسه شدند.

نانوکامپوزیت

1
مطلب پیشنهادی:  بررسی خواص مکانیکی، رئولوژی و زیست‌تخریب‌پذیری پلی‌اتیلن با چگالی کم/نشاسته‌ی گرمانرم/نانو خاک رس

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false