مروری بر تغییرات قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: مروری بر تغییرات قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی

مقایسه قیمت پایه محصولات پلیمری

مقایسه قیمت ها در تاریخ ۱۲ و ۱۹ آذرماه نشان می دهد که اکثر کالاها روندی افزایشی داشته اند.

بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به استایرن بوتادین رابرهای روشن و تیره با ۵.۴ و ۵.۶ درصد رشد است.

در رتبه بعدی هم پلی استایرن های معمولی و مقاوم با رشد ۳.۹ و ۳.۳ درصدی نسبت به هفته گذشته قراردارند، پلی اتیلن سنگین بادی نیز ۲.۲ درصد نسبت به هفته قبل گران شد و به رقم ۴ هزار و ۵۵۵ تومان رسید.همچنین در ادامه پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی نیز با ۱.۸ درصد رشد نسبت به هفته قبل قرار دارند.

در ادامه و در گروه پلی اتیلن ها، پلی اتیلن های سنگین فیلم و اکستروژن نیز روندی افزایشی داشتند به طوری که با ۱.۶ درصد رشد نسبت به هفته قبل روبه رو شدند.

در همین حال پلی پروپیلن های نساجی و پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری نیز روندی افزایشی داشتند، به طوری که گریدهای بطری ۱.۶ درصد گران شدند و پلی پروپیلن های شیمیایی و نساجی نیز نسبت به هفته قبل ۱.۲ درصد افزایش نرخ داشتند.پی وی سی ها هم با ۱.۲ درصد رشد نسبت به هفته قبل روبه رو شده و ۴۱ تا ۴۵ تومان نسبت به هفته قبل گران شدند.

کمترین رشد قیمت نیز در گروه محصولات پلیمری متعلق به پلی اتیلن سبک فیلم با ۰.۱۱ درصد رشد قیمت است، این کالا به رقم ۴ هزار و ۷۵۳ تومان رسیده است.

در همین حال قیمت دلار نیز ۱.۳ درصد نسبت به هفته قبل گران شد و از رقم ۴ هزار و ۱۲۸ تومان به ۴ هزار و ۱۶۴ تومان رسید.

 

مقایسه قیمت پایه محصولات شیمیایی

مقایسه قیمت ها در تاریخ ۱۲ و ۱۹ آذرماه نشان می دهد که اکثر کالاها با افزایش نرخ روبه رو شده اند.

بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات شیمیایی متعلق به اسیداستیک با ۶.۷ درصد رشد قیمت نسبت به هفته قبل است.در رتبه دوم متانول با ۶.۱ درصد رشد قرار دارد، این کالا به رقم یک هزار و ۳۶۸ تومان رسیده است.

در ادامه اوره صنعتی هم با ۳.۵ درصد رشد قیمت نسبت به هفته قبل قرار دارد، این کالا از ۸۴۹ تومان به ۸۸۰ تومان رسیده است.

همچنین بنزن و آروماتیک سنگین نیز به ترتیب ۲.۱ و ۲.۵ درصد نسبت به هفته قبل گران شد. در ادامه اورتوزایلین هم با ۲ درصد رشد قیمت نسبت به هفته قبل روبه رو شد.این کالا از رقم ۲ هزار و ۸۳۹ تومان به ۲ هزار و ۸۹۷ تومان رسیده است.

همچنین دی اتیل هگزانول هم با ۱.۷ درصد رشد نسبت به هفته قبل قرار دارد، این کالا به رقم ۳هزار و ۸۹۶ تومان رسیده است.منواتیلن گلایکول و دی اتیلن گلایکول هم روندی افزایشی داشته و به ترتیب ۱.۹ و ۰.۷ درصد رشد قیمت داشته است.

در ادامه اسیدترفتالیک و پارازایلین نیز روندی افزایشی داشتند. در همین حال تعداد محدودی از محصولات شیمیایی نسبت به هفته قبل با کاهش قیمت روبه رو شدند که درصدر آنها سودمایع با ۳.۱ درصد افت قراردارد، این کالا از رقم یک هزار و ۲۹۹ تومان به یک هزار و ۲۵۸ تومان رسیده است.

همچنین زایلین مخلوط و تولوئن دی ایزوسیانات نیز با افت قیمت نسبت به هفته قبل روبه رو شدند، به طوری این دو کالا با ۰.۵ درصد افت داشتند.

در همین حال قیمت دلار نیز نسبت به هفته قبل ۱.۳ درصد رشد داشت، دلار در هفته جاری برای محاسبه قیمت محصولات پتروشیمی ۴ هزار و ۱۶۴ تومان در نظر گرفته شده است.

 منبع: پایگاه خبری بورس کالا

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false