پیشگیری از آلودگی پلاستیکی اقیانوس ها در دستور کار سازمان ملل - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

پلیم‌پارت: مجمع محیط زیست سازمان ملل که عالی رتبه ترین نهاد تصمیم گیری جهان در زمینه محیط زیست محسوب می شود، قرار است از چهارم تا ششم دسامبر ۲۰۱۷ ( ۱۳ تا ۱۵ آذر) در نایروبی مرکز کنیا در خصوص موضوع فراگیر آلودگی تشکیل جلسه دهد.

در این نشست از دولت ها خواسته می شود که به سمت یک معاهده قانونی برای ممنوع کردن ورود زباله های پلاستیکی به دریا اقدام کنند.

بطری پلاستیکی اقیانوس

در حال حاضر کشتی ها از تخلیه زباله های پلاستیک در دریا منع می شوند اما هیچ قانون بین المللی علیه انداختن زباله های پلاستیکی به دریا از روی زمین وجود ندارد.

کارشناسان می گویند، زباله های پلاستیکی اقیانوس ها، موضوع واضحی برای انعقاد یک معاهده جهانی هستند؛ چرا که پلاستیک ها تهدید بزرگی محسوب می شوند و آلودگی پلاستیکی مرز بین المللی نمی شناسند.

هم اکنون هیات هایی در نایروبی سرگرم آماده سازی زمینه انعقاد این معاهده برای نشست نمایندگان محیط زیست سازمان ملل در هفته آینده هستند. گفته می شود که توافق گسترده ای در خصوص لزوم اتخاذ یک اقدام شدیدتر برای مبارزه با بحران پلاستیک وجود دارد.

این هیات ها سرگرم راه اندازی یک گروه کاری هستند تا گزینه هایی را برای اقدام جهانی در زمینه مبارزه با زباله های پلاستیکی و میکروپلاستیک ها بررسی کند.

منبع: ایرنا

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false