اعلام قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email
 مرجع پلیمر در بازار ایران:  قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی بر اساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام شد.

نرخ و قیمت

دانلود فهرست قیمت محصولات پلیمری و شیمیایی

قیمت های پایه برای عرضه تا ۲۱ آبانماه جاری بر پایه نرخ ارز ۴۰۳۹۷ تعیین شده است.

مروری بر تغییرات قیمت گروه پلیمری

بررسی قیمت پایه محصولات پلیمری در تاریخ ۷ و ۱۴ آبان ماه نشان می دهد که برخی از محصولات افت کرده و برخی دیگر نیز با افزایش قیمت روبه رو شده اند.

بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به پلی اتیلن سنگین اکستروژنpe۱۰۰ با ۴.۳ درصد و Pe۸۰ با ۱.۹ درصد رشد نسبت به هفته گذشته است.

در رتبه بعدی پلی پروپیلن های شیمیایی و نساجی نیز به ترتیب ۰.۸ و ۰.۹ درصد نسبت به هفته قبل رشد قیمت داشتند.

همچنین در ادامه پلی اتیلن های ترفتالات گرید با ۰.۵ درصد رشد قیمت نسبت به هفته گذشته قرار دارند، در ادامه استایرن بوتادین رابرهای روشن و تیره نیز با ۰.۶ درصد رشد نسبت به هفته قبل به ترتیب به رقم های ۵ هزار و ۷۲۱ و ۵ هزار و ۳۴۹ تومان رسیدند.

در همین حال بیشترین افت قیمت نیز در گروه محصولات پلیمری متعلق به پلی اتیلن های ترفتالات گرید نساجی با۴.۲ درصد افت است. پلی استایرن های معمولی و مقاوم نیز در هفته جاری روندی کاهشی داشتند، به طوری که پلی استایرن معمولی ۱.۲ درصد و پلی استایرن مقاوم نیز ۱.۹ درصد نسبت به هفته گذشته ارزان شدند.

پی وی سی ها هم با توجه به نزول قیمت در بازار جهانی به روند کاهشی خود ادامه داده و در هفته جاری ۰.۸ درصد افت قیمت داشتند.

در گروه پلی اتیلن ها؛ پلی اتیلن سنگین بادی، پلی اتیلن سبک فیلم و خطی نیز روندی کاهشی را به ثبت رسانند.

مروری بر تغییرات گروه شیمیایی

مقایسه قیمت پایه محصولات شیمیایی در تاریخ ۷ و ۱۴ آبان ماه  نشان می دهد که اکثر کالاها روندی صعودی داشته اند.

بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات شیمیایی متعلق به سودمایع با ۱۲درصد رشد نسبت به هفته گذشته است، این کالا از رقم یک هزار و ۱۵۰ تومان به یک هزار و ۲۸۹ تومان رسیده است.

در رتبه بعدی پارازایلین با ۴.۷درصد رشد نسبت به هفته قبل قرار دارد، این کالا از رقم ۳ هزار و ۵۳ تومان به ۳ هزار و ۱۹۹ تومان رسیده است.

در ادامه هم اوره صنعتی، اورتوزایلین و آروماتیک سنگین نیز با ۲ درصد رشد قیمت نسبت به هفته گذشته قرار دارند.

همچنین دی اتیلن گلایکول نیز نسبت به هفته قبل ۲.۳ درصد رشد قیمت داشته است، این کالا از رقم ۳ هزارو ۷ تومان به ۳ هزار و ۷۷ تومان رسیده است.

در ادامه هم اسیدترفتالیک، متانول و تولوئن دی ایزوسیانات نیز روندی افزایشی داشته و با ۲ درصد رشد نسبت به هفته گذشته روبه رو شدند.

در همین حال نرمال بوتانول و استایرن منومرروندی کاهشی را نسبت به هفته قبل داشتند، به طوری که نرمال بوتانول ۰.۳۹ درصد افت قیمت داشت و استایرن منومر نیز با ۰.۶۷ درصد افت روبه رو شد.

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false