کامپوزیت‌های پلیمری با رسانایی الکتریکی بالا و حرارتی کم - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ تیر - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: کامپوزیت‌های سبک وزن با رسانایی الکتریکی بالا و حرارتی کم بسیار مناسب برای کاربردهای هوا فضا، دریایی و انرژی هستند، اما دستیابی به این نوع کامپوزیت‌ها بسیار مشکل می‌باشد. در حال حاضر محققان موفق به تشکیل میکرو کره‌های شیشه‌ای توخالی با پوشش نانو الیاف کربن شده‌اند که می‌تواند به عنوان پرکننده برای کامپوزیت‌های پلیمری مورد استفاده قرار گیرد.

nanofiber–polymer composites

میکرو کره‌های شیشه‌ای توخالی به علت سبک وزنی و رسانایی حرارتی کم به عنوان افزودنی برای کامپوزیت‌های پلیمری شناخته شده‌اند. اما عدم تعامل بین میکرو کره‌های شیشه ای و ماتریس پلیمری باعث کاهش استحکام کامپوزیت می‌شود. همچنین نانولوله های کربنی و الیاف به علت رسانایی الکتریکی به عنوان پرکننده برای کامپوزیت های پلیمری استفاده می‌گردد.

محققان در حقیقت با ترکیب کردن رسانایی حرارتی کم میکرو کره‌های شیشه‌ای توخالی و رسانایی الکتریکی بالا نانو الیاف کربنی در حال تلاش برای ساخت محافظ حرارتی برای کاربردهای هوا و فضا هستند. آن‌ها به جای افزودن دو پرکننده به پلیمر به صورت جداگانه، موفق به ایجاد پرکننده هیبریدی جدیدی شده‌اند. میکرو کره‌های شیشه‌ای توخالی توسط روش رسوب دهی شیمیایی بخار با نانو الیاف کربنی قبل از تعبیه در یک ماتریس پلیمری (رزین یورتان آکریلات) پوشش داده شده‌اند.

با توجه به رشد نانو الیاف کربن بر روی سطح میکرو کره‌های شیشه ای توخالی، نیازی به تکنیک های پیچیده برای پراکنده شدن نانو الیاف در ماتریس نمی‌باشد، بنابراین می‌توان آنها را به عنوان یک میکرو پرکننده استاندارد ترکیب کرد. این مواد جدید برای دستگاه‌های ترموالکتریک که متکی به مواد گران قیمت هستند بسیار مفید نیز می‌باشند.

دانلود کامل مقاله کامپوزیت‌های پلیمری با رسانایی الکتریکی بالا و حرارتی کم:

Low thermal and high electrical conductivity in hollow glass microspheres covered with carbon nanofiber–polymer composites

 

1

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false