چاپ پلیمرهای خود تاشونده - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۷  
true
true
چاپ پلیمرهای خود تاشونده

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: همانگونه که چاپ سه بعدی به یک تکنولوژی اصلی تبدیل شده است، محققان صنعت و دانشگاهی در حال بررسی ساختارهای چاپی هستند که در هنگام گرم شدن یا غوطه ور شدن در آب، خود را به شکل سه بعدی مفید تبدیل کنند.

Printed Self-Folding Electronics

محققان دانشگاه MIT موفق به توسعه یک پلیمر قابل چاپ شده‌اند که به محض خروج از چاپگر سه بعدی شروع به تا شدن می‌کند. یکی از مزایای بزرگ این پژوهش خاصیت خود تاشوندگی بدون نیاز به هیچ محرک خارجی می‌باشد.

برای چاپ قطعات الکترونیک نیاز به استفاده از مواد آلی می‌باشد که نسبت به رطوبت و حرارت بسیار حساس هستند. اما جهت تا کردن، این قطعات الکترونیکی باید در آب غوطه ور شده یا حرارت ببینند که در نهایت باعث تخریب آن‌ها می‌گردد.

محققان یک دستگاه چاپی خود تاشونده تولید نموده‌اند که شامل رساناهای الکتریکی و یک پیکسل پلیمری است و هنگامی که ولتاژی به آن اعمال می‌شود از حالت شفاف به مات تغییر پیدا می‌کند. در ابتدا چیزی مانند حرف H انگلیسی از چاپگر خارج گردید که هر یک از پاهای آن خود را در جهت مختلف تا کرده و شکلی شبیه رویه میز به خود گرفتند. همچنین آن‌ها نسخه های مختلفی از همان طراحی اولیه ساختند که نشان می‌داد زاویه دقیقی که تا خوردن از آن نقطه شکل بگیرد را می‌توان کنترل کرد.

در کوتاه مدت این تکنیک می‌تواند برای تولید سفارشی حسگرها، نمایشگرها و آنتن‌ها مورد استفاده قرار گیرد و در آینده پیش بینی می‌شود برای ساخت ربات‌های چاپی به کار گرفته شود.

فیلم:

https://www.aparat.com/v/2Ya6O

دانلود کامل مقاله چاپ پلیمرهای خود تاشونده:

۳D-Printed Self-Folding Electronics

1

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true