روند افزایشی صادرات محصولات پتروشیمی سنگاپور

اقتصادی

بازدید: 38

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: داده های رسمی نشان می دهد که صادرات محصولات پتروشیمی سنگاپور در ماه اوت امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۳۱٫۹ درصدی را تجربه کرده و به یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون دلار سنگاپور افزایش یافته است. کارشناسان افزایش میزان صادرات پتروشیمی این کشور را عمدتا ناشی از رشد حجم محموله های ارسالی به چین می دانند.

Increase Chart

رشد ۳۵% صادرات محصولات پتروشیمی

بر اساس اعلام موسسه اینترنشنال اینترپرایز (IE) سنگاپور، میزان محموله های محصولات پتروشیمی ارسالی این کشور به چین در ماه اوت امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با ۳۵٫۸ درصد افزایش همراه بود.

از لحاظ حجم، کل صادرات متانول سنگاپور در ماه اوت سال ۲۰۱۷ با بیش از دو برابر افزایش به ۲ هزار و ۵۵۶ تن رسید. این در حالیست که حجم محموله های پاراکسیلن (PX) ارسالی با رشد ۲۱٫۴ درصدی نسبت به سال گذشته به ۱۳۹ هزار ۵۲۴ تن افزایش یافت.

از طرفی میزان صادرات بنزن در ماه اوت با ۱۴٫۹ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه پارسال به ۱۸ هزار و ۳۰۷ تن رسید. اما صادرات تولوئن با رشد ۴٫۲ درصدی به ۳۷ هزار و ۷۷۶ تن بالغ شد.

بر پایه این گزارش ، موسسه اینترنشنال اینترپرایز همچنین عنوان کرد: صادرات داخلی غیر نفتی سنگاپور (non-oil domestic exports) یا NODX در ماه اوت امسال ۱۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۶ افزایش یافته به و ۱۵ میلیارد دلار سنگاپور رسیده است.

منبع: نیپنا

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.