برنامه ریزی هند برای ظرفیت افزایش تولید محصولات پتروشیمی

اقتصادی

بازدید: 30

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران:  شرکت نفت هند (IOC) به عنوان بزرگترین شرکت دولتی این کشور برنامه دارد تا با هدف تامین تقاضای فزاینده برای محصولات پتروشیمی، به ویژه پلاستیک ها و پلیمرها، ۳۲ هزار کرور روپیه برای افزایش ظرفیت خود تا سال مالی ۲۰۲۱ میلادی سرمایه گذاری کند.

برنامه ریزی ۷ ساله در محصولات پتروشیمی

سانجیوسینگ، رئیس شرکت دولتی نفت هند، عنوان کرد: سرمایه گذاری یادشده بخشی از برنامه تخصیص اعتبار یک تریلیون و ۸۰۰ میلیارد روپیه ای این شرکت ظرف پنج تا هفت سال آینده به شمار می رود.

شاخه پترشیمی یک چهارم از سود شرکت نفت هند به عنوان سودآورترین شرکت بخش دولتی این کشور را به خود اختصاص می دهد. رقم سود شرکت نفت هند در بخش پتروشیمی در سال مالی ۲۰۱۷ به بالاترین سطح یعنی ۱۹ هزار و ۱۰۶ کرور روپیه رسید.

این شرکت در حال حاضر تعدادی پروژه پتروشیمی به ارزش ۲۰ هزار و ۸۰۰ کرور روپیه را اجرایی کرده است و در آستانه راه اندازی یک مجتمع تولید پلی پروپیلن به ارزش سه هزار و ۱۵۰ کرور روپیه در پالایشگاه خود با ظرفیت ۱۵ میلیون تن در بندر پارادیب ایالت اودیشای هند قرار دارد.

رئیس شرکت نفت هند در جمع سهامداران اظهار داشت: با توجه به پیش بینی رشد تقاضا برای محصولات پتروشیمی به ویژه پلاستیک ها و پلیمرها، به دنبال افزایش ظرفیت هستیم و ظرف پنج سال آینده ۳۲ هزار کرور روپیه با همین هدف هزینه می شود.

منبع: نیپنا

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.