اعلام قیمت پایه جدید محصولات پلیمری و شیمیایی

نرخ ها و نمودارها

بازدید: 36

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی که به صورت هفتگی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می شود، امروز نیز اعلام شد.

نرخ و قیمت

مقایسه قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی در تاریخ ۵ و ۱۲ شهریور نشان می دهد که اکثر کالاها روندی صعودی داشته اند.

محصولات پلیمری

بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به استایرن بودتاین رابر تیره و روشن به ترتیب با ۴.۲ و ۴.۰۲ درصد رشد است. این کالاها به ترتیب ۲۱۶ و ۲۱۸ تومان نسبت به هفته قبل گران شدند.

همچنین پلی استایرن معمولی نیز با ۴ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته روبه رو شد، این کالا از رقم ۴ هزار و ۹۹۷ تومان به ۵ هزار و۱۹۸ تومان رسیده است.

در ادامه پلی اتیلن سنگین اکستروژن PE۱۰۰ و پلی اتیلن سبک فیلم با ۲ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته قبل در رده های بعدی قرار دارند، همچنین پلی اتیلن سنگین اکستروژن PE۸۰ نسبت به هفته قبل ۱.۹ درصد رشد قیمت داشته است، این کالا از رقم ۴ هزار و ۱۹۲ تومان به ۴ هزار و ۲۷۳ تومان رسیده است.

همچنین ABS نیز ۱.۹ درصد افزایش نسبت به هفته قبل روبه رو شده است، این کالا ۱۵۴ تومان نسبت به هفته قبل گران شده است.

در گروه پلی اتیلن ها هم پلی اتیلن سبک خطی با ۱.۳ درصد، پلی اتیلن سنگین فیلم با ۱.۶ درصد و پلی اتیلن سنگین تزریقی و دورانی هم به ترتیب با ۱.۲ و ۱.۷ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته روبه رو شدند.

در همین حال پلی اتیلن های ترفتالات گرید نساجی و بطری نیز با ۰.۷ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته روبهر و شدند.

در ادامه پی وی سی ها هم روندی افزایشی داشته وبه میزان ۰.۴ درصد نسبت به هفته قبل گران شدند.

محصولات شیمیایی

 بیشترین افزایش قیمت متعلق به استایرن منومر با ۱۰.۲ درصد رشد نسبت به هفته گذشته است، این کالا ۴۳۱ تومان نسبت به هفته قبل گران شده است.

 تولوئن دی ایزوسیانات نیز با ۸.۲ درصد افزایش قیمت در رتبه دوم قرار دارد، این کالا از رقم ۱۳ هزار و ۱۵۸ تومان به  ۱۴ هزار و ۲۴۸ تومان رسیده است.

در ادامه متانول با ۶.۱ درصد افزایش در رتبه بعدی قرار دارد، این کالا ۵۵ تومان نسبت به هفته قبل گران شده است. همچنین در رتبه بعدی نیز منواتیلن گلایکول با ۴.۵ درصد افزایش قیمت قرار دارد، این کالا از رقم ۳ هزار و ۲۴ تومان به ۳ هزار و ۱۶۲ تومان رسیده است.

زایلین مخلوط نیز با ۳ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته گذشته به رقم ۲ هزار و ۴۴۷ تومان رسید. همچنین اوره صنعتی با ۲.۴ درصد و دی اتیلن گلایکول با ۲.۹ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته قبل روبه رو شدند.

در ادامه  دی اتیل هگزانول نیز ۱.۸ درصد رشد قیمت داشته است، این کالا از رقم ۳ هزار و ۴۵۵ تومان به ۳ هزار و ۵۱۸ تومان رسیده است.

اسیدترفتالیک و سودمایع نیز با افزایش نسبت به هفته گذشته روبه رو شدند و به ترتیب ۳۲ و ۱۲ تومان گران تر شدند.

در همین حال در گروه محصولات شیمیایی، پارازیلین با ۰.۷ درصد، اورتوزایلین ۰.۹ درصد و آروماتیک سنگین با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته روبه رو شدند.

همچنین در گروه گازها هم گاز بوتان، پروپان و گاز مایع صنعتی نیز روندی افزایشی را طی کردند.

در محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی دلار با ۰.۸ درصد روبه رو شده و به رقم ۳ هزار و ۸۵۷ تومان رسیده است. هفته گذشته دلار ۳ هزار و ۸۲۸ تومان بود.

دریافت لیست قیمت محصولات پلیمری و شیمیایی

منبع: پایگاه خبری بورس کالا

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.