اعلام قیمت جدید محصولات پلیمری و شیمیایی (بروز شد)

نرخ ها و نمودارها

بازدید: 48

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در هفته منتهی به امروز یکشنبه ۵ شهریور ماه بر پایه نرخ ارز  ۳۸۲۸۵ ریال اعلام شد. قیمت محصولات پلیمری و شیمیایی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی و بر اساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می شود.

نرخ و قیمت

روند افزایشی قیمت ها همچنان ادامه دارد

گروه پلیمری ها

بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق استایرن بودتاین رابر تیره با ۵.۱ درصد رشد نسبت به هفته گذشته است. این کالا از رقم ۴ هزار و ۸۲۲ تومان به ۵ هزار و ۶۹  تومان رسیده است.

همچنین استایرن بوتادین رابر روشن نیز  ۴.۸ درصد رشد داشته است، این کالا از رقم ۵ هزار و ۱۷۳ تومان به ۵ هزار و ۴۲۲ تومان رسیده است. در ادامه ABS نیز با ۴.۵ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته گذشته روبه رو شده است.

همچنین پلی استایرن مقاوم با ۳.۴ درصد رشد قیمت نسبت به هفته گذشته در رتبه بعدی قرار دارد، این کالا از رقم ۵ هزار و ۲۵۳ تومان به ۵ هزار و ۴۳۵ تومان رسیده است.پلی استایرن معمولی هم با ۱.۳ درصد رشد قیمت نسبت به هفته گذشته قراردارد، این کالا از رقم ۴ هزار و ۹۳۲ تومان به ۴ هزار و ۹۹۷ تومان رسیده است.

در گروه پلی اتیلن ها هم؛ پلی اتیلن سنگین تزریقی و دورانی با ۱.۶ درصد رشد نسبت به هفته قبل قرار دارند، این کالاها به ترتیب ۶۳ و ۶۶ تومان گران شدند.

پلی اتیلن سبک فیلم و پلی اتیلن سنگین فیلم نیز به ترتیب با ۱.۳ درصد و ۱.۲ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته گذشته به رقم های ۴ هزار و ۳۹۷ و ۳ هزار و ۹۶۷ تومان رسیدند.

در همین حال پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری با افزایش اندک ۰.۵ درصد نسبت به هفته قبل روبه رو شدند. این کالاها از ۲۰ تومان نسبت به هفته گذشته افزایش قیمت داشتند. همچنین پلی اتیلن های ترفتالات نساجی هم یک درصد نسبت به هفته قبل افزایش قیمت داشتند.

در همین حال پلی اتیلن سبک خطی با رشد اندک نسبت به هفته گذشته روبه رو شد، این کالا ۰.۹ درصد رشد قیمت داشت و به رقم ۴ هزار تومان رسید.

گروه شیمیایی ها

بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات شیمیایی متعلق به متانول و تولوئن دی ایزوسیانات با ۷ درصد رشد نسبت به هفته گذشته است.

در ادامه منواتیلن گلایکول نیز نسبت به هفته گذشته ۴.۳ درصد رشد قیمت داشت، این کالا از رقم ۲ هزار و ۸۹۹ تومان به ۳ هزار و ۲۴ تومان رسیده است.

همچنین ایزوبوتانول نیز با ۳.۲ درصد رشد قیمت نسبت به هفته گذشته در رتبه بعدی بیشترین افزایش قیمت ها قرار دارد، این کالا از رقم ۲ هزار و ۶۹۴ تومان به ۲ هزار و ۷۸۲ تومان رسیده است.

همچنین آروماتیک سنگین نیز با ۲.۵ درصد رشد قیمت نسبت به هفته گذشته به رقم ۲ هزار و ۳۷ تومان رسیده است.

در ادامه استایرن منومر با ۱.۸ درصد، سودمایع با ۱.۶ درصد و پارازایلین با ۱.۲ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته قبل قرار دارند.

همچنین اورتوزایلین و زایلین مخلوط نیز با ۱ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته قبل به ترتیب به رقم های ۲ هزار و ۳۷۷ و ۲ هزار و ۳۷۵ تومان رسیدند.

اوره صنعتی و پریل هم به ترتیب ۱.۲ و ۰.۵ درصد رشد قیمت داشتند، همچنین کریستال ملامین و بنزن نیز ۰.۵ درصد نسبت به هفته قبل گران شدند.

در همین حال اسیداستیک با ۲.۵ درصد افت قیمت به رقم یک هزارو ۵۰۳ تومان رسید، این کالا هفته قبل یک هزر و ۵۴۲ تومان قیمت گذاری شده بود.

دانلود لیست قیمت محصولات پلیمری و شیمیایی

منبع: پایگاه خبری بورس کالا

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.