روز روشن پتروشیمی ها در اتاق شیشه ای 7/25 - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت) : سرمایه گذاران بورسی امروز تعداد ۳۷ میلیون و ۴۷۳ هزار سهم از سهام صنعت شیمیایی را به ارزش ۱۰۹ میلیارد و ۹۷۴ میلیون ریال در بورس اوراق بهادار دادوستد کردند.بورس

 در نتیجه داد و ستدهای امروز سهام شرکت های فعال در این صنعت، ارزش بازار این صنعت به ۷۰۵ هزار و ۲۴ میلیارد ریال رسید. معاملات امروز گروه پتروشیمی در چهار هزار و ۵۲۹ دفعه انجام شد.

امروز نماد معاملاتی سهام شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با افزایش   ۲٫۸۵ درصدی در قیمت پایانی به ۲۱۶۳ ریال رسید. در عین حال، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان با ۳٫۷۱ درصد افزایش و سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی با ۴٫۳۸ درصد افزایش قیمت به روز کاری خود پایان داد.

توجه به نمادهای پتروشیمی

در عین حال، پتروشیمی پردیس ۱٫۸۸ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و به ۹۹۹۱ ریال رسید. این در حالی است که صنایع پتروشیمی خلیج فارس در آخرین معامله افزایش قیمت و در قیمت پایانی رشد قیمتی ۰٫۱۳ درصد را تجربه کرد. پتروشیمی زاگرس با ۱٫۴۵ درصد افزایش قیمت به ۱۱۰۹۱ریال و پتروشیمی شازند با ۱٫۶۳ درصد به ۴۴۷۸ ریال رسید.

پتروشیمی کرمانشاه ۲٫۳۷ درصد رشد قیمتی داشت و به ۳۵۴۶ ریال رسید. در عین حال، پتروشیمی مارون با ۴٫۹۵ درصد افزایش قیمت به ۳۴۱۷۵ ریال رسید. پتروشیمی خارک هم ۰٫۱۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. پتروشیمی جم هم ۰٫۲۹ درصد رشد قیمتی را ثبت کرد.

پتروشیمی آبادان از دیگر شرکت هایی بود که امروز را مثبت پشت سر گذاشت. این شرکت با رشد قیمت ۴٫۹۷ درصدی به ۲۲۱۹ ریال رسید. در عین حال، پتروشیمی خراسان امروز با ۳٫۴۳ درصد افزایش قیمت به روز کاری خود پایان داد.

اما پتروشیمی شیراز آخرین معامله اش منفی بود، هرچند که در قیمت پایانی رشدی ۰٫۱۵ درصد رشد قیمتی را تجربه کرد و به ۳۳۰۰ ریال رسید. پتروشیمی فناوارن هم با ۰٫۰۵ درصد افزایش قیمت به ۱۶۸۹۴ ریال رسید.

امروز سهام داران ۹۰۷ میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش یک هزار و ۴۷۸ ریال میلیارد تومان دست به‌دست کردند. شاخص در نتیجه این معاملات با ۸۲۵ واحد افزایش به ۶۲ هزار و ۷۹۹ واحد رسید.

امروز نمادهای بانک ملت، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه گذاری نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت بندرعباس بیشترین تاثیر را بر روند شاخص کل داشته است. در فرابورس هم ۱۵۱ میلیون و ۷۸۹ هزار سهم به ارزش یک هزار و ۱۹ میلیارد ریال خریداری شد و شاخص با ۲۰ واحد افزایش به ۷۲۱ واحد رسید. پتروشیمی مارون با ۹٫۵۹ واحد بیشترین اثر را بر روند شاخص فرابورس داشت.

1

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false