توسعه سیستم‌های پوششی تابش پز با ضد کف‌های جدید

تکنولوژي
Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: شرکت BYK از سیستم‌های پوششی تابش پز (سیستم‌های سخت شونده با تابش) خود در نمایشگاه ECS 2017 رونمایی کرد.

BYK-1788  و BYK-1799 ضدکف‌های عاری از VOC هستند که برای سیستم‌های پایه حلالی، پر جامد و عاری از حلال و به ویژه برای سیستم‌های UV پز مناسب می‌باشند.

سیستم‌های پوششی تابش پز

BYK-1799 به طور خاص برای سیستم‌هایUV پز طراحی شده است ولی برای سیستم‌های پرجامد و عاری از حلال بر پایه اپوکسی، پلی یورتان و پلی آسپارتیک اسید استر نیز مناسب می‌باشد. این ضد کف حتی در مقادیر کم مصرفی دارای خواص کف زدایی عالی بوده و برای سیستم‌های مات یا دارای رنگدانه پیشنهاد می‌شود. میزان مصرف آن ۰٫۰۵ تا ۰٫۵ درصد است. BYK-1799 باید در مرحله آسیاب اضافه شود، اگر در مراحل بعدی اضافه گردد برای اطمینان از اختلاط مناسب و جلوگیری از حفره زدن نیاز به نیروی برش بالایی می‌باشد.

BYK-1788 یک ضد کف پلیمری فاقد سیلیکون است که دارای سازگاری خوبی با محدوده گسترده‌ای از مواد می باشد و به طور خاص برای سیستم‌های پوششی شفاف پیشنهاد می‌گردد. این ضد کف برای سیستم‌های های پر جامد و عاری از حلال بر پایه پلی یورتان و پلی استر غیر اشباع نیز مناسب می باشد. همچنین هیچگونه آثار منفی بر روی خواص سطح از جمله براقیت و شفافیت ایجاد نمی‌کند. میزان مصرف این ضد کف در فرمولاسیون پوشش ۰٫۳ تا ۰٫۵ درصد می‌باشد.

منبع: coatings world

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.