ایران به جایگاه سوم تولید علم مهندسی شیمی در جهان دست یافت

اخبار پلیمری
Print Friendly, PDF & Email

به نقل از دپارتمان علمی مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت):  براساس اطلاعات پایگاه استنادی (ISI) جمهوری اسلامی ایران توانست در زمینه تولید علم رشته مهندسی شیمی در سال ۲۰۱۴ جایگاه سوم جهان را کسب کند.1853964

از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گزارش های اطلاعات پایگاه استنادی (ISI) نشان می دهد که ایران در تولید علم رشته مهندسی شیمی در سال ۲۰۰۱ جایگاه ۳۱ دنیا را در اختیار داشت که این موقعیت، ۹ سال بعد و در سال ۲۰۱۰ به جایگاه ۱۱ رسید.

اکنون بعد از گذشت ۱۳ سال، کشورمان موفق شد جایگاه خود را در زمینه تولید علم مهندسی شیمی ۲۸ پله ارتقا داده و در سال ۲۰۱۴ در جایگاه سوم دنیا تکیه بزند.

ISI یا موسسه اطلاعات علمی (Institute for Scientific Information) یکی از موسسات معتبر در عرصه جهانی به شمار می آید و به دلیل دارا بودن استانداردهای بالای علمی و ارزیابی درحال حاضر در جایگاه نخست جهانی قرار گرفته است.

کارکرد اصلی این پایگاه جامع، گردآوری آمار و اطلاعات درباره پیشرفت علوم مبتنی بر شمارش انتشار مقالات مجلات از پایگاه علمی تامسون است که شامل حجم مقالات چاپ شده آن در ۱۰ سال اخیر به ۱۰ میلیون مقاله از ۲۲ رشته خاص می رسد و دوره روزآمد شدن آن هر دو ماه یکبار است.

 

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.