کویت ۸ میلیارد دلار در طرح های پتروشیمی کشورهای مختلف سرمایه گذاری می کند.

اقتصادی

بازدید: 39

Print Friendly, PDF & Email
 مرجع پلیمر در بازار ایران: روزنامه عربی زبان دیلی الانباء کویت از برنامه این کشور برای سرمایه گذاری هشت میلیارد دلاری در پروژه های پتروشیمی بحرین و چند کشور دیگر خبر داد.

بر اساس این گزارش ، الانباء همچنین به نقل از محمد الفرهود مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی کویت (PIC) نوشت: این پروژه ها شامل احداث تعدادی مجتمع پتروشیمی جدید و توسعه برخی از طرح های مشترک (JV) شرکت صنایع پتروشیمی کویت (از زیرمجموعه های شرکت دولتی نفت کویت) در کشورهای دیگر است.

پتروشیمی جم
طرح های پتروشیمی در دستور کار

الفرهود عنوان کرد: یکی از این پروژه ها احداث یک مجتمع تولید پاراکسیلن در بحرین با ظرفیت تولید هزار و ۴۰۰ تن در سال است. مالکیت این طرح به طور مشترک متعلق به شرکت صنایع پتروشیمی کویت و هیئت ملی نفت و گاز بحرین (National Oil and Gas Authority) است.

وی ادامه داد: دیگر پروژه شامل ساخت یک مجتمع تولید اتیلن گلایکلول در ایالات متحده با ظرفیتی معادل ۷۵۰ هزار تن در سال است. الفرهود افزود: در ماه اکتبر سال گذشته میلادی قراردادی با گروه مهندسی جیکوبز (Jacobs Engineering Group) برای راه اندازی این پرژه به امضاء رسید و انتظار می رود که طرح یادشده تا سال ۲۰۱۹ تکمیل شود.

شرکت صنایع پتروشیمی کویت همچنین قصد دارد یک مجتمع تولید پروپیلن و پلی پروپیلن با ظرفیت تولید سالانه ۵۵۰ هزار تن را در کانادا در قالب طرحی مشترک با یک شرکت کانادایی احداث کند.

از طرفی قرار است یک مجتمع تولید پلی پروپیلن دیگر نیز در کره جنوبی با ظرفیت تولید ۴۰۰ هزار تن در سال به بهره برداری برسد. الفرهود خاطرنشان کرد: این پروژه هم اکنون در دست بررسی قرار دارد.

منبع: نیپنا

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.