بررسی بازار جهانی پوشش‌های رسانا شفاف

گزارش و تحلیل

بازدید: 46

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: افزایش تقاضا برای پوشش‌های رسانای شفاف در دستگاه‌های هوشمند، همراه با افزایش در مصرف دستگاه‌های هوشمند، بازار جهانی پوشش‌های رسانای شفاف را تقویت نموده است. بازار جهانی برای پوشش رسانا شفاف انتظار می رود که از ۵٫۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ به ۷٫۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ برسد که با رشد ۶٫۲% همراه خواهد بود.

 

در میان تمام کاربردها صغحه نمایش معمول و صفحه نمایش لمسی بیش از ۷۶٫۲ %  این بازار را در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده است. نوسان داشتن قیمت و دسترسی محدود جغرافیایی ایندیوم، باعث نیاز بیشتر مصرف کنندگان برای توسعه پوشش رسانا مبتنی بر غیر ITO و ارزان شده است. پوشش‌ رسانا شفاف مبتنی بر اکسید قلع ایندیوم به دلیل رسانایی و شفافیت بالا، پر استفاده‌ترین این نوع پوشش می‌باشد. در نتیجه بازار این نوع پوشش‌ها برای تولید کاربردهای صفحه نمایش لمسی بسیار مهم هستند.

تقاضا برای پوشش‌های رسانا شفاف

آسیا اقیانوسیه بزرگترین سهم این بازار را در بین نواحی دیگر در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده است و به دنبال آن آمریکای شمالی و اروپا قرار دارد. افزایش تقاضا برای پوشش رسانا شفاف در دستگاه‌های مختلف مانند گوشی‌های تلفن همراه، تبلت ها، رایانه‌های شخصی و دیگر لوازم الکترونیکی مصرفی از عوامل رشد این بازار بوده است.

منبع: specialchem

 

 

1
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.