ساخت بزرگترین مجتمع پالایشگاهی و پتروشیمی یکپارچه جهان در هند

اقتصادی

بازدید: 42

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: سه شرکت دولتی نفت هند یعنی ایندین اویل بهارات پترولیوم و شرکت نفت هندوستان توافق کردند تا در قالب طرحی مشترک (JV)، بزرگترین مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی یکپارچه جهان را احداث کنند.

این طرح موسوم به پروژه وست کوست (West Coast Refinery)، قرار است در ناحیه  Ratnagiri ایالت مهاراشترا به بهره برداری برسد. برآورد می شود تکمیل طرح یادشده پس از تعیین محل و دریافت مجوزهای مورد نیاز ۵ تا ۶ سال به طول بینجامد.

بر اساس این گزارش ، تخمین ها نشان می دهد مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی یکپارچه وست کوست با ظرفیت ۶۰ میلیون تن در سال هزینه ای معادل ۴۰ میلیارد دلار در بر داشته باشد و در سال ۲۰۲۲ میلادی راه اندازی شود.

شرکت ایندین اویل

شرکت ایندین اویل در بیانیه ای اعلام کرد: این پروژه گرین فیلد (green field) که شامل ۵۰ واحد تولیدی است؛ ضمن برخورداری از طراحی ویژه با بالاترین نرخ بهره وری، خودکفایی در تامین برق و دیگر تسهیلات، شاخصی برای عملکرد سازگار با محیط زیست خواهد بود.

همچنین بر اساس این بیانیه، مجموعه جدید قادر به تولید بنزین یورو ۶ و دیگر انواع سوخت خواهد بود. پالایشگاه این مجموعه با بهره گیری از تکنیک های متنوع مخلوط سازی (blending techniques)، طیف وسیعی از گریدهای سبک و سنگین نفت خام را پالایش می کند.

همچنین محصولات پتروشیمی متنوعی با بالاترین سطح یکپارچه سازی عملیات (highest level of integration) و بالاترین بهره وری انرژی در مجموعه وست کوست تولید خواهد شد.

منبع: نیپنا

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.