توسعه رزین‌‌های گیاهی مقاوم در برابر آب

علمی پژوهشی

بازدید: 51

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: محققان دانشگاه ایالتی کانزاس برای اولین بار موفق به ثبت پتنت برای رزین‌های پایه گیاهی خود شدند که مناسب برای کاربرد در چسب‌ها می‌باشد و می‌تواند پوشش‌های براقی ایجاد کند.

رزین‌‌های گیاهی

این رزین‌ها علاوه بر کاربرد در صنعت چسب می‌تواند به عنوان پوشش در سطوح چوبی، صفحات مجلات نرم و صاف، بسته چیپس و موارد دیگر که نیازمند سطوح براق و محافظ و همچنین انعطاف پذیر یا سخت می‌باشد، مورد استفاده قرار بگیرد.

رزین‌ جدید دارای عملکرد بهتری نسبت به چسب‌های پایه زیستی پیشین هستند به دلیل اینکه مدت زمان چسبندگی آن به سطح طولانی‌تر بوده و همچنین دارای عمر مفید طولانی‌تر و مقاوم در برابر آب می‌باشد. این رزین پایه گیاهی، زیست تخریب پذیر و تجدید پذیر می‌باشد.

این رزین منحصر بفرد از سویا، ذرت و روغن‌های پایه گیاهی ساخته شده است. در حالی که رزین‌های موجود از محصولات پایه نفتی ساخته شده که دارای پایداری کمتری هستند و یا از اسیدهای چرب گیاهی که پردازش آن‌ها گران قیمت می‌باشد تشکیل می‌شوند.

نتایج این تحقیقات در چندین مجله از جمله Biomacromolecules و Materials Chemistry به چاپ رسیده است و همچنین در چندین کنفرانس نظیر International Material Research Conference در چین، Green Chemistry and Engineering Conference در واشگنتن و American Chemical Society National Meeting در کالیفرنیا ارائه شده است.

منبع: wordpress

 

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.