داربست‌های چسبی جدید برای اتصال بافت‌های داخلی

‏مقالات علمی و کاربردی

بازدید: 52

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: رایج‌ترین روش برای اتصال یک دستگاه به بافت های داخلی بدن انسان از طریق بخیه، گیره و بست امکان پذیر می‌باشد. این تکنیک اتصال نیاز به نفوذ و دستکاری بافت را دارد. پارگی‌ها و سوراخ‌ها معمولا از عوارض پس از اتصال می‌باشد و اثرات زخم معمولا نواحی اطراف اتصال باقی می‌ماند.

داربست‌های چسبی

برای حل این مشکل محققان موفق به توسعه داربست بافت نرم آغشته شده با محلول کیتوسان/رز بنگال  (RBC) شده‌اند. این داربست در ابتدا به بافت از طریق یک روش فعال سازی نور متصل می‌شود. نور باعث فعال‌سازی رنگینه در داربست شده و در نتیجه ایجاد اتصالات عرضی بین داربست و بافت می‌کند و به یکدیگر متصل می‌شوند. این روش بدون دستکاری مکانیکی بافت اطراف انجام می‌گردد. در نهایت، داربست جذب شده و منجر به اتصال طولانی مدت با بافت می شود.

داربست‌های RBC دارای تخلخل و اتصال بالا و همچنین حرکت سریع سیال هستند. حداکثر قدرت چسبندگی به دست آمده از داربست‌های RBC، ۸٫۶۱±۲٫۸۱kPa  پس از ۱۵ دقیقه فعال سازی نوری می‌باشد. از داربست‌های RBC می توان به عنوان اتصال فعال شونده با نور در کاربردهای بالقوه نظیر اتصال یک شیر ضد رفلاکس در پایین مری و همچنین در بهبود زخم در بیماری زخم معده استفاده نمود.

دانلود کامل مقاله:

Characterisations of a novel light activated adhesive scaffold: Potential for device attachment

 

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.