نوآوری در پوشش‌های پودری با سیستم dry-on-dry

علمی پژوهشی

بازدید: 46

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: شرکت Axalta Coating Systems، تولید کننده جهانی پیشرو پوشش‌های پودری و مایع، سیستم پوشش پودری dry-on-dry (DOD) نوآورانه خود را با نام تجاری Alesta® Lync معرفی کرد. Alesta Lync یک راه حل مقرون به صرفه برای روند مصرف انرژی سیستم‌های دو لایه معمولی که نیازمند به دو چرخه پخت جداگانه می‌باشد. این سیستم طوری طراحی شده است که یک بهبود قابل توجه در عملکرد را در مقایسه با سیستم های تک لایه ارائه می‌دهد.

Alesta Lync برای ارائه دو لایه رنگ اما با یک چرخه پخت طراحی شده است. این سیستم باعث کاهش زمان فرآیند و افزایش بهره‌وری می‌شود. در این فرآیند از لبه ها نیز به خوبی در برابر خوردگی حفاظت می‌شود. در مقابل، سیستم‌های مرسوم پودری تک لایه که به طور مستقیم بر روی فلز اعمال می‌شود معمولا از لبه‌ها به خوبی حفاظت نمی‌گردد زیرا کشش سطحی در حالت مایع باعث جدا شدن رنگ از لبه های تیز می‌شود. سیستم‌های دو لایه مرسوم نیازمند مرحله واسطه پخت بین پوشش رویه و آستری می‌باشد.

کاربردها

Alesta Lync در ابتدا برای کاربرد در بخش‌های تجهیزات کشاورزی، ساختمان سازی و راه سازی طراحی شده است اما برای بسیاری از کاربردهای صنعتی دیگر نیز مناسب می‌باشد.

رنگ

منبع: polymerspaintcolourjournal

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.