دو برابر كردن طول عمر فيلم هاي گلخانه اي جاذب UV با مستربچ هاي جديد - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران : شرکت Tosaf مستربچ جدید تولیدی خود را با نام UV4120PE معرفی کرده که با استفاده در فیلم های گلخانه ای کاربردی در جذب UV می تواند طول عمر آن ها را تا دو برابر افزایش دهد.

در شرایط شتاب دهندگی و مشابه سازی شرایط آب و هوایی، با استفاده از فیلم های معمول مصرفی که در آن ها تنها از یک جاذب UV معمولی و خنثی کننده ی نیکل (nickel quencher یا Ni-Q) استفاده شده بود، بازدهی فیلتر کردن UV حدود ۳۰ درصد کاهش یافته و پس از مدت زمان ۹۰۰۰ ساعتی، مولکول های آلی دچار تفکیک و تجزیه به صورت طبیعی شدند. در این شرایط تنها افزودن ۷/۰ درصد از UV4120PE این مقادیر را تا ۸۰ درصد بهبود داده و زمانی که از ۲ درصد از این محصول جدید استفاده گردد، طی مدت زمان آزمون، جذب UV تا ۹۰ درصد کاهش پیدا می کند. بنا به مکان مورد استفاده، این محصول جدید می تواند طول عمر فیلم های مصرفی در گلخانه ها را از یک تا سه سال بهبود بخشد.

3723
استفاده از UV4120PE علاوه بر موارد ذکر شده، یعنی بهبود جذب UV و افزایش طول عمر، می تواند از جهات دیگری نیز مزایایی را به همراه داشته باشد. استفاده از UV4120PE و جذب UVخاصیت ضد ویروسی نیز برای این فیلم ها ایجاد می نماید. حشرات و آفت های زیادی روی سطح این فیلم ها قرار گرفته که با استفاده از UV حرکت کرده و به زندگی خود ادامه می دهند. حذف UV توسط UV4120PE به معنی از بین بردن این حشرات و آفت ها که عامل ایجاد ویروس می باشند است.

منبع : ایران پلیمر

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false