بایندر جدید شرکت WACKER جهت استفاده در جوهرهای چاپ دیجیتالی

علمی پژوهشی
Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: شرکت WACKER از بایندر جدید خود با ویسکوزیته پایین تحت نام تجاری VINNOL® E 18/38 برای کاربردهای چاپ دیجیتالی در نمایشگاه European Coatings Show (ECS) 2017 رونمایی کرد. این بایندر رزین کوپلیمر وینیل کلراید-وینیل استات می‌باشد که باعث تشکیل قطرات بسیار عالی در جوهرهای پایه حلالی می‌شود. این مساله باعث افزایش کیفیت چاپ محصول نهایی و طولانی تر شدن عمر نوک چاپگر می‌گردد. VINNOL® E 18/38 به خوبی به PVC انعطاف پذیر و بسترهای متعدد دیگر می‌چسبد و بنابراین برای چاپ‌های عریض بنرهای تبلیغاتی ایده آل می‌باشد و همچنین برای کابل‌ها و دیگر اقلام پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کوپلیمر خواص پراکندگی بسیار عالی از خود نشان می‌دهد که حتی قادر به توزیع ذرات رنگدانه می‌باشد، در واقع در جوهرهایی با ویسکوزیته بسیار پایین، تمایل ذرات رنگدانه به تجمع و رسوب کردن را خنثی می‌کند. بنابراین VINNOL E 18/38 نقش مهمی در دستیابی به کیفیت بالای چاپ جوهر افشان و افزایش طول عمر چاپگرها را دارد. در نتیجه تصویر چاپی برجسته با رنگ های درخشان و وضوح بالا در سرعت‌های چاپ بالا بدست می‌آید.

VINNOL® E 18/38 دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر طیف گسترده‌ای از مایعات نظیر روغن‌ها و گریس‌ها، اسیدها و قلیاها، الکل‌ها و محلول‌های نمکی دارد. این بایندر سازگاری عالی با بایندرهای کمکی از خود نشان می‌دهد و حلالیت بالا در کتون ها، استرها، گلیکول استرها و گلیکول اترها دارد.

VINNOL® E 18/38 برای فرآیند های دیجیتال مثل چاپ نقطه‌ای (DOD) یا جوهر افشانی پیوسته (CIJ) از طریق روش های چاپ حلالی مثل گراور جهت پلاستیک ها مناسب می باشد. این بایندر جدید دارای تاییدیه FDA و مناسب برای جوهرهای بسته‌بندی مواد غذایی می‌باشد.

دانلود datasheet محصول

منبع: specchemonline

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.