توسعه مستربچ سفید برای اکستروژن پوششی پلیمرها

تکنولوژي

بازدید: 70

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: مستربچ سفید جدید توسعه یافته با نام تجاری  ME800047 برای کاربردهای اکستروژن پوششی توسط شرکت Tosaf توسعه یافته است. این مستربچ هنگامی که در دماهای بالا تحت فرآیند قرار می‌گیرد پایداری حرارتی آن افزایش می‌یابد و به میزان قابل توجهی از دود و بوی آن کاسته می‌شود. همچنین میزان بهره‌وری تولید آن در مقایسه با محصولات مرسوم از این نوع بالاتر می‌باشد.

پلیمر

اکستروژن پوششی فرآیندی است که در آن لایه‌ای بسیار نازک از پلیمر بر روی زیر لایه‌ای در دمایی نزدیک به نقطه تخریب حرارتی پلیمرهای پردازش شده اعمال می‌شود (تقریبا ۳۰۰ درجه‌ی سلسیوس). چالش های شناخته شده در این فرآیند شامل گردنه‌ای شدن (صفحات پلیمری روی سطح رشته‌ای می‌شوند)، دود سنگین و بوی قوی بر اثر دماهای پردازشی بالا، پراکندگی ضعیف و تشکیل ژل می‌باشد.

ویژگی ها

برای غلبه بر مشکلات اکستروژن پوششی، مستربچ سفید رنگ ME800047 توسعه یافته توسط شرکت Tosaf می‌تواند درجه حرارت‌های بالای حین فرآیند را تحمل کند در حالی که کیفیت پراکندگی بالای آن به خوبی حفظ می‌شود. این ویژگی باعث ایجاد پوشش همگن و کاهش نیاز به تغییرات فیلتر در طول تولید را سبب می‌شود. تشکیل ژل به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد که این امر ویژگی‌های نوری محصول را حتی در لایه‌های بسیار نازک بهبود می‌بخشد. از آنجایی که این مستربچ سفید جدید حاوی مواد افزودنی مهاجر نیست، قابلیت چاپ پذیری خوبی در محصول نهایی ایجاد خواهد کرد.

منبع: specialchem

 

1
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.