مروری بر قیمت جدید محصولات پلیمری و شیمیایی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۵ آذر - ۱۳۹۷  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: مقایسه قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی در تاریخ ۱۷ و ۲۴ اردیبهشت نشان می دهد که اکثر کالاها روندی نزولی داشته اند و تعداد اندکی از آنها با افزایش قیمت روبه رو شده اند.

نرخ و قیمت

 

قیمت پلیمری ها

بیشترین افت قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به اکریلوبوتادین استایرن با ۳.۸ درصد کاهش است، این کالا از رقم ۶ هزار و ۶۵۰ تومان به ۶ هزار و ۳۹۷ تومان رسیده است.

در رده بعدی افت قیمت ها، پلی استایرن مقاوم با ۲.۶ درصد افت قرار دارد، این کالا ۶۹ تومان نسبت به هفته قبل کاهش قیمت داشت. پلی استایرن معمولی هم ۲.۶ درصد نسبت به هفته قبل ارزان شده است.

پلی اتیلن سنگین تزریقی و دورانی نیز با ۲.۳ درصد کاهش نسبت به هفته قبل روبه رو شده است. این کالاها به ترتیب ۹۰ و ۹۴ تومان ارزان شده اند.

پلی اتیلن های ترفتالات گرید نساجی و SB نیز با ۱.۳ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته روبه رو شده اند. پلی اتیلن سبک فیلم هم با ۱.۴ درصد کاهش نسبت به هفته قبل روبه رو شده است، این کالا از رقم ۴ هزار و ۳۰۵ تومان به ۴ هزار و ۲۴۵۵ تومان رسیده است.

در همین حال پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری نیز ۰.۷ درصد نسبت به هفته قبل کاهش نرخ داشتند. پلی اتیلن سبک خطی هم با ۱ درصد کاهش نسبت به هفته قبل مواجه شده است. این کالا ۴۵ تومان نسبت به هفته پیش ارزان شده است.

همچنین پی وی سی ها هم با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به هفته قبل روبه رو شدند، به طوری که گرید ۵۷ و ۷۰ به میزان ۹ تومان، گرید ۶۰ به میزان ۸ تومان کاهش قیمت داشتند. گرید ۶۵ هم با۰.۵ درصد کاهش نسبت به هفته قبل روبه رو شده است.

در محاسبه قیمت پایه محصولات پلیمری قیمت دلار با ۰.۳ درصد کاهش به رقم ۳ هزار و ۷۴۲ تومان رسید. هفته گذشته دلار با قیمت ۳ هزار و ۷۵۲ تومان در محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی لحاظ شده بود.

قیمت شیمیایی ها

بیشترین افت قیمت در گروه محصولات شیمیایی متعلق به دی اتیلن گلایکول با ۵.۴ درصد کاهش است، این کالا از رقم ۲ هزار و ۳۵۱ تومان به ۲ هزار و ۲۲۲ تومان رسیده است.

در رده بعدی کاهش قیمت ها بنزن با ۳.۶ درصد افت نسبت به هفته قبل قرار دارد، این کالا ۱۳۸ تومان ارزان شده است.

اوره پریل و اوره صنعتی نیز به ترتیب با ۲.۵ و ۲.۷ درصد کاهش نسبت به هفته قبل قرار دارند، این کالاها ۱۹ تومان نسبت به هفته قبل ارزان شده اند.

منواتیلن گلایکول و استایرن منومر نیز نسبت به هفته قبل روندی نزولی داشتند، به طوری که منواتیلن گلایکول از رقم ۲ هزار و ۳۰۸ تومان به ۲ هزار و ۲۶۳ تومان رسید، همچنین استایرن منومر هم از رقم ۳ هزار و ۳۴۵ تومان به ۳ هزار و ۲۹۸ تومان رسید.

همچنین سودمایع هم با ۰.۸ درصد کاهش نسبت به هفته قبل روبه رو شد. اورتوزایلین، کریستال ملامین، دی اتیل هگزانول، ایزوبوتانول و اسیدترفتالیک نیز نسبت به هفته قبل روندی نزولی داشتند.

در همین حال تعداد محدودی از محصولات شیمیایی با افزایش اندک قیمت نسبت به هفته قبل روبه رو شدند که در صدر آنها آروماتیک سنگین با ۲ درصد رشد نسبت به هفته قبل قراردارد، پارازایلین با ۱.۵ درصد رشد، رتبه دوم را کسب کرد، این کالا از رقم ۲ هزار و ۶۴۷ تومان به ۲ هزار و ۶۸۷ تومان رسیده است.

اسیداستیک، نرمال بوتانول وزایلین مخلوط نیز با افزایش نسبت به هفته گذشته روبه رو شدند، به ترتیب این کالاها ۱۴، ۲۴ و ۸ تومان نسبت به هفته قبل گران شدند.

در محاسبه قیمت پایه محصولات شیمیایی هم قیمت دلار با ۰.۳ درصد کاهش به رقم ۳ هزار و ۷۴۲ تومان رسید.

لیست قیمت ها

منبع: پایگاه خبری بورس کالا

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false