ساخت مجتمع عظیم تولید متانول شرکت شاندونگ یوهوانگ چین در ایالت لوئیزیانا آمریکا

‏آمار های کليدی
Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از نیپنا، شرکت یوهوانگ کمیکال که زیرمجموعه شرکت شاندونگ یوهانگ کمیکال چین در ایالات متحده به شمار می رود؛ کار احداث یک مجتمع متانول عظیم با ظرفیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن را در ایالت لوئیزیانا آمریکا آغاز کرده است. انتظار می رود تاسیسات یادشده در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی راه اندازی شود.
با بهره برداری از این پروژه، مجتمع جدید بالاتر از مجتمع تولید متانول Natgasoline، با ظرفیت یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن در سال، که قرار است در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی در بی مانت ایالت تگزاس شروع به کار کند؛ به بزرگترین تاسیسات تولید متانول ایالات متحده تبدیل می شود.

زمانبندی اجرا

بر اساس این گزارش ، شرکت یوهوانگ کمیکال طی بیانیه ای اعلام کرد: این پروژه قرار است در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی تکمیل شود. با در مدار تولید قرار گرفتن مجتمع جدید، متانول تولیدی از طریق حمل و نقل ریلی، جاده ای، بارج و کشتی های اقیانوس پیما به مقاصد مختلف عرضه خواهد شد.
این شرکت همچنین عنوان کرد: محصولات مجتمع جدید علاوه بر عرضه در بازار داخلی آمریکا، روانه بازار اروپا و چین نیز می شود.
تامین مالی پروژه در ماه مارس امسال با دریافت ۸۰۰ میلیون دلار وام از گروهی از بانک ها به اتمام رسید و کار احداث این تاسیسات از ماه ژانویه آغاز شده است. مجتمع جدید از نوع تبدیل کننده متان به متانول (methane-to-methanol) است و شرکت ایر لیکوئید (Air Liquide) عملیات مهندسی آن را بر عهده دارد.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.