کاهش ۰٫۷ درصدی تولید لاستیک طبیعی در نیمه اول سال ۲۰۱۵

‏آمار های کليدی

بازدید: 38

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش مرجع پلیمر ایران:در ماه ژوئن، ANRPC (انجمن لاستیک طبیعی کشورهای تولید کننده)  گزارش داد تولید لاستیک طبیعی در نیمه اول سال ۲۰۱۵ به ۵۰۴۱۰۰۰ تن رسید که  در مقایسه با ۵۰۷۶۰۰۰ تن تولید در مدت مشابه سال ۲۰۱۴،  ۳۵۰۰۰ تن کاهش را نشان می دهد.

غیر جذاب شدن نرخ جهانی NR، در کنار خشکسالی و گرم شدن شرایط آب و هوایی از عوامل موثر در کاهش روند تولید آن در جهان می باشد.

البته روند جهانی تقاضا برای لاستیک طبیعی احتمالا در سال ۲۰۱۶، بواسطه کاهش سرعت مصرف در چین به عنوان بزرگترین وارد کننده، افزایش چندانی نداشته و انتظار ثبات قیمت در این حوزه وجود خواهد داشت. بر اساس پیشبینی اسمیت هاید، دبیر کل سابق گروه مطالعات بین المللی لاستیک، نرخ رشد تقاضا برای لاستیک طبییعی  به ۳٫۵ درصد در سال ۲۰۱۶ خواهد رسید در حلیکه این نرخ برای سال جاری ۳٫۹ درصد و در سال ۲۰۱۴،  ۴٫۱ درصد بوده است. اسمیت پیشبینی می کند که نرخ رشد تقاضای چین ۴٫۸ درصد در سال آینده خواهد بود در حالیکه این عدد ۶ درصد در سال ۲۰۱۵ و ۷٫۱ درصد در سال ۲۰۱۴ بوده است.

لاستیک با کاهش ۵٫۵ درصد در سال جاری، روند کاهشی ۴ ساله خود را ادامه داده و با توجه به ضعف اقتصاد چین پیشبینی می شود این کاهش به حدود ۷ درصد در سال برسد.

per 100 Kg

KOTTAYAM COCHIN
Category IN RS IN USD IN RS IN USD
Price Change Price Change Price Change Price Change
RSS-4 ۱۱,۶۵۰٫۰۰ -۵۰٫۰۰ ۱۷۸٫۶۵ -۰٫۷۷ ۱۱,۶۵۰٫۰۰ -۵۰٫۰۰ ۱۷۸٫۶۵ -۰٫۷۷
RSS-5 ۱۱,۱۰۰٫۰۰ -۵۰٫۰۰ ۱۷۰٫۲۰ -۰٫۷۷ ۱۱,۱۰۰٫۰۰ -۵۰٫۰۰ ۱۷۰٫۲۰ -۰٫۷۷
ISNR-20 ۱۰,۲۵۰٫۰۰ -۵۰٫۰۰ ۱۵۷٫۱۵ -۰٫۷۷ * ۰٫۰۰ * ۰٫۰۰
Latex (60% drc) ۸,۰۳۰٫۰۰ -۱۰۵٫۰۰ ۱۲۳٫۱۰ -۱٫۶۱ * ۰٫۰۰ * ۰٫۰۰
1
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.