لیست جدید قیمت پایه محصولات پلیمیری و شیمیایی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مر جع پلیمر در بازار ایران: قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام شد.

محصولات پلیمری

بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به پلی پروپیلن های نساجی و شیمایی است، این کالا به ترتیب ۴.۶ و ۴ درصد نسبت به دو هفته قبل رشد قیمت داشته اند. پلی پروپیلن های نساجی از ۳ هزار و ۷۱۱ تومان به ۳ هزار و ۸۸۵ تومان رسیدند. همچنین پلی پروپیلن های شیمیایی هم از ۴ هزار و ۲۲۴ تومان به ۴ هزار و ۳۹۴ تومان افزایش نرخ داشتند.

در رده بعدی رشد قیمت ها پلی اتیلن های سنگین اکستروژن با ۱.۹ درصد رشد قیمت قرار دارند، پلی اتیلن های سبک خطی و پلی اتیلن های سنگین فیلم هم نسبت به دو هفته قبل ۱.۶ درصد رشد قیمت داشتند. همچنین پلی اتیلن های سنگین بادی، پی وی سی ها و پلی استایرن های معمولی و مقاوم نیز نسبت به دو هفته قبل با رشد قیمت روبه رو شدند.

به طوری که پلی اتیلن های سنگین بادی با ۰.۴ درصد افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل به رقم ۴ هزار و۸۵ تومان رسیدند. همچنین پی وی سی ها نیز نسبت به دو هفته قبل ۰.۷ درصد گران تر شدند، به طوری که گرید ۵۷ و ۷۰ به میزان ۲۹ تومان و گرید ۶۰ به میزان ۲۸ تومان و گرید ۶۵ هم ۲۶ تومان نسبت به دو هفته قبل گران تر شدند.

در همین حال پلی استایرن معمولی ۱۵۴۰ با ۰.۶  درصد رشد از رقم ۵ هزار و ۶۲۶ تومان به ۵ هزار و ۶۶۵ تومان رسید. پلی استایرن مقاوم ۷۲۴۰ هم با ۰.۷ درصد رشد به ۵ هزار و ۹۳۳ تومان رسید.

قیمت پایه تعدادی از محصولات پلیمری نیز در مقایسه با اولین روز اسفند با کاهش روبه رو شدند، بیشترین کاهش قیمت متعلق به پلی اتیلن های ترفتالات گرید نساجی با ۴ درصد است. همچنین گریدهای ۷۸۵، ۸۲۱ و ۸۲۵ نیز نسبت به دو هفته قبل ارزان شدند.

پلی اتیلن های سبک فیلم، پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی هم جز کالاهایی بودند که روندی نزولی داشته و نسبت به دو هفت قبل ارزان شدند. قیمت دلار نیز در محاسبه قیمت های پایه محصولات پتروشیمی از ۳ هزار و ۸۰۰ تومان به ۳ هزار و ۷۷۰ تومان رسید که معادل ۰.۸ درصد افت داشت.

محصولات شیمیایی

بیشترین افت قیمت پایه محصولات شیمیایی نسبت به دو هفته قبل متعلق است به منواتیلن گلایکول با ۹.۹ درصد کاهش، به طوری که این کالا از ۳ هزار و ۱۰۱ تومان به ۲ هزار و ۷۹۴ تومان رسیده است.

در رده بعدی افت قیمت ها هم استایرن مونومر با ۷.۶درصد کاهش قرار دارد، این کالا از رقم ۴ هزار و ۸۳۱ تومان به ۴ هزار و ۴۶۰ تومان رسیده است.

همچنین آروماتیک سنگین نیز ۷.۵ درصد نسبت به دو هفته اخیر ارزان شده است و این کالا از رقم ۲ هزار و ۲۸۰ تومان به ۲ هزار و ۱۰۸ تومان رسیده است.

اروتوزایلین، بنزن، اوره پریل و دی اتیلن گلایکول نیز نسبت به دو هفته قبل روندی نزولی داشتند، به طوری که اروتوزایلین ۵ درصد، بنزن ۴.۶ درصد، اوره پریل ۴.۵ درصد و دی اتیلن گلایکول هم ۴.۷ درصد ارزان شدند.

در همین حال محصولاتی همچون پارازایلین، زایلین مخطوط، کریستال ملامین، اوره صنعتی، ایزوبوتانول، اسید ترفتالیک و متانول هم با کمترین افت قیمتی نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند.

کمترین افت قیمتی نسبت به دو هفته قبل متعلق به ایزوبوتانول با ۰.۷ درصد کاهش بوده که این کالا از رقم ۲ هزار و ۴۹۱ تومان به ۲ هزار و ۴۷۱ تومان رسیده است.

البته تعدادی محدودی از محصولات شیمیایی نسبت به اولین روز اسفندماه با رشد قیمت روبه رو شدند، سودمایع، دی اتیل هگزانول، نرمال بوتانول و اسیداستیک از کالاهایی بودند که روندی افزایشی داشتند.

بیشترین افزایش قیمت مربوط به اسیداستیک با ۱۱ درصد رشد بوده است، این کالا ۱۵۳ تومان نسبت به اولین روز اسفندماه گران شده است.

کمترین رشد قیمتی هم متعلق به سودمایع با ۰.۵ درصد افزایش بود، این کالا از رقم ۶۶۷ به ۶۷۱ تومان رسیده است.

قیمت دلار در محاسبه نرخ محصولات شیمیایی هم از ۳ هزار و ۸۰۰ تومان در اولین روز اسفند به ۳ هزار و ۷۷۰ تومان کاهش یافت.

0

دانلود فایل
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false