اختراع پليمر تركيبي حافظه ‌دار ترموپلاستيك - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۳ مرداد - ۱۳۹۷  
true
true
اختراع پلیمر ترکیبی حافظه ‌دار ترموپلاستیک

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ پلیمر ترکیبی حافظه‌دار ترموپلاستیک توسط محققان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه ثبت اختراع شد.

درباره اختراع پلیمر ترکیبی حافظه ‌دار

داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت : «پلیمر ترکیبی حافظه‌دار ترموپلاستیک» توسط دکتر عبدالحسین فریدون عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان، دکتر مرتضی قربان ‌زاده آهنگری عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران، فرزانه معماریان از دانشجویان دکتری این رشته  و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره ۸۹۲۵۹ به ثبت رسید.

داود معروفی  در توضیح این اختراع افزود : مواد حافظه ‌دار موادی هستند که این توانایی را دارند که اگر آن‌ها را تا بالای دمای ویژه‌ای گرم کنیم، قادر به بازیابی شکل اولیه‌ی خود خواهند بود، از این‌رو تولید پلیمرهای حافظه‌دار می‌تواند از منظرهای مختلف حائز اهمیت باشد.

وی با اشاره به نیاز روزافزون صنایع مختلف به پلیمرها و به‌خصوص پلیمرهای هوشمند و پایین بودن استحکام این مواد به‌عنوان یکی از نقاط ضعف تصریح کرد : این طرح با هدف رسیدن به ساختار بهینه‌ای از پلیمرهای حافظه‌دار دارای مقاومت مکانیکی بالا در برابر بارهای ضربه‌ای انجام شده و ازترکیب دو پلیمر پلی یورتان ترموپلاستیک و اکریلونیتریل بوتادین استایرن استفاده شده است.

معروفی یکی از کاربردهای مهم این کامپوزیت را در صنایع خودروسازی عنوان کرد و اظهار داشت : این طرح با توجه به اینکه بیشتر بر بهبود خواص ضربه‌ای و مکانیکی یک پلیمر ترکیبی حافظه‌دار تأکید دارد، می‌تواند کاربرد این پلیمرها را در صنایع مختلف افزایش دهد.

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true