مروری بر وضعیت تغییرات قیمت محصولات پلیمری و شیمیای در لیست اعلامی جدید

گزارش و تحلیل

بازدید: 42

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: با مقایسه لیست قیمت های جدید و با لیست قبلی

محصولات پلیمری

 بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری با ۵.۸ درصد رشد است. به طوری که گرید ۸۲۵ از رقم ۳ هزار و ۸۳۴ تومان به ۴ هزار و ۶۰ تومان رسید.

همچنین گرید ۷۸۵ هم با ۵.۹ درصد افزایش نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شد، این کالا هم از ۳ هزار و ۶۵۱ به ۳ هزار و ۸۶۶ تومان رسید.

در رده بعدی افزایش قیمت ها هم در گروه پلی اتیلن ها، پلی اتیلن های سنگین اکستروژن با ۴.۶ درصد برای گرید PE۱۰۰ و ۴.۴ درصد برای گرید PE۸۰ رشد نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شدند.

در رده بعدی هم پی وی سی ها با ۴۴ درصد افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل مواجه شدند، به این ترتیب گرید ۵۷ و ۷۰ به میزان ۱۴۷ تومان و گرید ۶۰ و ۶۵ نیز به ترتیب نسبت به دو هفته قبل ۱۴۰۰ و ۱۳۴ تومان افزایش قیمت داشتند.

همچنین پلی اتیلن ترفتالات گرید SBTG۶۴۵ و پلی اتیلن ترفتالات گرید نساجی TG۶۴۵ هم با ۳.۹ درصد رشد قیمت روبه رو شدند.

پلی استایرن های معمولی و مقاوم هم به ترتیب ۲.۵ و ۲.۸۸ درصد نسبت به دو هفته گذشته افزایش نرخ داشتند، به طوری که پلی استایرن معمولی از ۵ هزار و ۴۸۸ به ۵ هزار و ۶۲۶ تومان رسید. پلی استایرن مقاوم هم از رقم ۵ هزار و ۷۲۴ تومان به ۵ هزار و ۸۸۹ تومان رسید.

در همین حال کمترین رشد قیمت ها متعلق به پلی اتیلن های سبک خطی، پلی اتیلن های سنگین فیلم، بادی، تزریقی و دورانی با ۰.۷ تا ۰.۸ درصد رشد نسبت به دو هفته گذشته بود.

همچنین در گروه محصولات پلیمری پلی پروپیلن های نساجی و شیمیایی با کاهش نرخ به میزان ۰.۳ درصد روبه رو شدند.

قیمت دلار نیز در محاسبه نرخ پایه محصولات پتروشیمی کاهش اندکی داشت. قیمت دلار از ۳ هزار و ۸۰۱ تومان به ۳ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

محصولات شیمیایی

بیشترین افزایش قیمت متعلق به متانول با ۱۱ درصد رشد نسبت به دو هفته گذشته است. در رده بعدی هم دی اتیل هگزانول با ۶.۱ درصد رشد نسبت به دو هفته روبه رو شد، این کالا از ۳ هزار و ۲۳۲ تومان به رقم ۳ هزار و ۴۳۰ تومان رسیده است.

همچنین در رده بعدی  نرمال بوتانول با ۵.۵ درصد افزایش قیمت از ۲ هزار و ۵۸۲ تومان به ۲ هزار و ۷۲۵ تومان رسیده است.

ایزوبوتانول هم نسبت به دو هفته قبل ۳.۷ درصد گران تر شد و به رقم ۲ هزار و ۴۹۱ تومان رسید.

همچنین زایلین مخلوط هم ۴.۹ درصد رشد قیمت داشت، سودمایع هم با ۲.۳ درصد افزایش نسبت به دو هفته گذشته به رقم ۶۶۷ تومان در هر کیلو رسید.

کمترین افزایش قیمت نیز در گروه محصولات شیمیایی متعلق به اورتوزایلین و اسیدترفتالیک با حدودا ۱ درصد رشد است. این کالاها به ترتیب ۳۱ و ۴۸ تومان گران شدند.

در همین حال برخی از محصولات روندی نزولی داشتند که بیشترین کاهش قیمت متعلق به دی اتیلن گلایکول با ۹ درصد افت است. این کالا به میزان ۲۶۸ تومان افت قیمت داشت.

همچنین در رده بعدی منواتیلن گلایکول و آروماتیک سنگین نیز با ۴.۹ و ۴.۲ درصد کاهش قرار دارند. بنزن، استایرن مونومر، کریستال ملامین، اوره پریل و صنعتی هم نسبت به دو هفته قبل با افت قیمت روبه رو شدند.

به این ترتیب کریستال ملامین کمترین افت قیمت را در گروه محصولات شیمیایی داشت، این کالا از ۴ هزار و ۷۴۷ به ۴ هزار و ۷۴۶ تومان رسید.

همچنین قیمت دلار نیز در محاسبه نرخ های پایه محصولات شیمیایی با اندکی افت روبه رو شد، به طوری که قیمت دلار از ۳ هزار و ۸۰۱ به ۳ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.